fbpx

Aktualizacja 1.6 do Stardew Valley będzie ostatecznie większa i pojawi się jeszcze w tym roku

29 stycznia 2024,
18:06
Dorota Żak
Farma w Stardew Valley

ConcernedApe aka Eric Barone, którego następnym projektem będzie Haunted Chocolatier, w przerwie od pracy nad nową grą przygotowuje dodatkowo aktualizację do Stardew Valley. Update 1.6 ogłoszono jeszcze w poprzednim roku, a przyniesie on ze sobą masę świeżej zawartości, żeby wymienić tylko wsparcie dla ośmioosobowego multiplayera czy ponad 100 linii dialogowych. Od początku wiadomo więc, że nasz ulubiony symulator farmy otrzyma wiele nowości do odkrycia, a niedawne informacje od dewelopera wskazują, że aktualizacja będzie dużo większa niż ConcernedApe pierwotnie planował.

Olbrzymi update wkrótce w Stardew Valley

Twórca gry potwierdził to kilka dni temu na Twitterze/X. We wpisie poinformował też, że zakończył już etap dodawania nowej zawartości, a teraz skupia się na poprawie błędów i dopracowaniu całości aktualizacji. Sugeruje to niedługi czas wyczekiwania na jej wydanie. Co więcej, ConcernedApe również tutaj ma dobre wiadomości. Jego odpowiedzią na pytanie od jednego z użytkowników Twittera/X, czy myśli, że update 1.6 pojawi się w 2024 roku są słowa „tak, absolutnie”.

W innym wątku Barone odniósł się do kwestii wydania aktualizacji na różnych platformach. Prawdopodobnie najpierw trafi ona do Stardew Valley na PC, a później do wersji gry na konsolach i urządzeniach mobilnych. ConcernedApe nie chce jednak, aby opóźnienie między poszczególnymi platformami było zbyt duże. W jeszcze innym wpisie twórca poruszył także kwestię save’ów gry. Przyznaje w nim, że po aktualizacji 1.6 możliwe będzie granie na starym zapisie, ale poleca zacząć od początku, aby doświadczyć nowości w odpowiednim czasie i kontekście, a nie wszystkich w jednym momencie, gdy się załadują.