fbpx

Co obejmie aktualizacja 1.6 do Stardew Valley? ConcernedApe zapowiada zawartość update’u

18 lipca 2023,
08:00
Kaja Piaścik
Farma z domkiem, pasieką i strachem na wróble w pikselowej grafice w Stardew Valley

Solowy deweloper Eric Barone, szerzej znany jako ConcernedApe, podzielił się na Twitterze zajawką nadchodzącej aktualizacji do Stardew Valley.

Update 1.6 został zapowiedziany po raz pierwszy ponad rok temu, a jego główne założenie poznaliśmy w lutym przy okazji siódmych urodzin gry. Fani popularnego symulatora farmy mogą tym razem liczyć przede wszystkim na nowe narzędzia i ułatwienia dla moderów, ale to nie koniec nowości.

Co nowego w aktualizacji 1.6 do Stardew Valley?

W najnowszym wpisie na Twitterze ConcernedApe wstępnie przedstawił elementy aktualizacji 1.6. Chociaż twórca od początku zapowiadał, że zawartość nie będzie tak obszerna jak w przypadku poprzednich znaczących update’ów, to na liście wciąż znalazło się kilka ciekawostek.

Wśród wymienionych dodatków znalazł się nowy festiwal i przedmioty, a także więcej dialogów dla NPC-ów, o jakich deweloper wspomniał już wcześniej na Twitterze. Oprócz tego liczyć jednak można też na tajemnicze sekrety oraz… więcej sekretów. Lista kończy się wzbudzającymi ciekawość znakami zapytania, które sugerują więcej nadchodzących elementów.

Na tę chwilę ConcernedApe nie podał wielu szczegółów, nieznana pozostaje również planowana data premiery aktualizacji 1.6. Miłośnicy Stardew Valley pamiętają jednak, że nad produkcją pracuje solowy deweloper, a w odpowiedziach na post podkreślają często, jak dużo zawartości otrzymali przez ostatnie lata w cenie gry.