Stardew Valley otrzyma nową aktualizację, a ConcernedApe robi przerwę od Haunted Chocolatier

17 kwietnia 2023,
19:14
Dorota Żak
Farma w Stardew Valley w nocy

Jeden z najbardziej udanych i popularnych symulatorów farmy ostatnich lat, czyli Stardew Valley, świętował ostatnio swoje siódme urodziny. Eric Barone, znany także jako ConcernedApe, wspomniał wtedy w kilku słowach o zmierzającej do gry kolejnej aktualizacji (którą zapowiedział już w czerwcu 2022), a w ostatnim wpisie na Twitterze podzielił się kilkoma informacjami związanymi z tematem.

Aktualizacja do Stardew Valley w przerwie od Haunted Chocolatier

Poprzedni update urozmaicający życie mieszkańców Pelican Town zadebiutował jeszcze w 2020 roku i choć dodał do Stardew Valley ogrom zawartości, na czele z nową lokacją, fani tytułu chcieliby jeszcze więcej. Naprzeciw im oczekiwaniom ma wyjść aktualizacja 1.6. Przede wszystkim przyniesie ona zmiany i ułatwienia dla moderów, ale nie zabraknie w niej także nowej zawartości, takiej jak m.in. świeże dialogi dla postaci, co Barone przyznał w wątku komentarzy pod swoim tweetem. Update nie będzie jednak tak duży, jak poprzednia aktualizacja 1.5, nie wiadomo również, kiedy spodziewać się jej daty debiutu.

Powrót do Stardew Valley stanowi dla dewelopera krótką przerwę od pracy nad nową grą, Haunted Chocolatier. Powstająca od 2020 roku produkcja pozwoli nam wcielić się w wytwórcę i sprzedawcę czekolady mieszkającego w nawiedzonym zamku. Podobnie jak w Stardew Valley, zyskamy w niej możliwość dokładnego poznania całego miasteczka, jednak klimat i gameplay będzie już nieco inny. W odpowiedzi na prośbę o nowe informacje na temat gry Barone zdradził także w komentarzach pod przytoczonym już tweetem, że pojawiająca się w niej lokacja znajduje się na wodzie i ma doki.

Haunted Chocolatier nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, może ona jednak okazać dość odległa, bo ConcernedApe pracuje nad grą samodzielnie. Wiadomo jednak, że Barone wróci do działania po przygotowaniu aktualizacji do Stardew Valley.