Sky: Children of the Light dostępne na Switcha od czerwca

Sky: Children of the Light zadebiutowało w 2019 roku na systemie iOS. Rok później tą nietypową, mobilną grą przygodową mogli cieszyć się także właściciele urządzeń z Androidem. Twórcy nie próżnują, w tym roku tytuł ukaże się bowiem na kolejnej platformie.

16 kwietnia 2021
Na skróty
  • Dostępne dotychczas na iOS i Androida Sky: Children of the Light ukaże się również na Nintendo Switch.
  • Studio zapowiada premierę na czerwiec 2021.
  • Za tytuł odpowiedzialne jest Thatgamecompany, czyli twórcy pozytywnie przyjętego Journey.

Zgodnie z zapowiedzią Sky: Children of the Light na Switchu będzie kompatybilna z systemami iOS i Android, co pozwoli na granie między platformami. W tym przypadku to ważna i pozytywna wiadomość, gdyż najmocniejszą stroną tej społecznościowej przygodówki jest tryb multiplayer i interakcje między graczami. W przeciwieństwie do wspomnianego już Journey lokacje przemierzamy w towarzystwie, wspierając się lub rywalizując między sobą. Studio zostawia graczom wolną rękę i kolorową, podniebną krainę pełną tajemnic i przeżyć. Gra zdobyła serca fanów na całym świecie dzięki artystycznej oprawie graficznej i skupieniu rozgrywki na eksploracji.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem na stronie Sky nowa odsłona ukaże się wpierw jako free-to-play, zatem użytkownicy mogą być zmuszeni do opłat za kontynuowanie gry po określonym czasie.

Nowy sezon Sky: Children of the Light

Studio wspiera swoją produkcję od momentu wydania. Aktualizacje ukazują się regularnie: od kilku tygodniu dostępne jest nowe wydarzenie sezonowe, Season of the Assembly. Wprowadza ono specjalnego przewodnika, który potrzebuje pomocy graczy w odbudowie swego domku na drzewie. Dodatkowo uaktualnienie wprowadza nowe przedmioty do zdobycia, motywując tym samym do dalszej eksploracji świata.

Poniżej znajdziecie wideo dedykowane nowemu wydarzeniu:

Choć swoimi planami studio Thatgamecompany chwaliło się już w marcu, dziś wiemy dokładnie, że Sky: Children of the Light ukaże się na NS: Switch w czerwcu tego roku. Na dzień dzisiejszy gra dostępna jest na App Store i Google Play.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!