fbpx

Silent Hill 2 został naprawiony po 20 latach

Po dwóch dekadach gracze mieli dosyć i wzięli naprawę Silent Hill 2, we własne ręce. Tak powstało Silent Hill 2 Enhanced Edition, mające na celu unowocześnić wygląd tytułu i pozwolić na bezproblemową rozgrywkę na nowszym sprzęcie.

Na skróty
  • Właśnie ukazała się wersja 2.0 Silent Hill 2: Enhanced Edition, fanowskiej modyfikacji poprawiającej niedociągnięcia oryginału.
  • Po 20 latach naprawiono błędy audio związane z dużą liczbą rdzeni w komputerze.
  • Całość jest dostępna za darmo, o ile posiada się oryginalną kopię Silent Hill 2.

Silent Hill 2 został wydany w 2001 roku. Gra często jest nazywana najlepszą wśród survival horrorów i magnum opus całej serii. Również fani ją uwielbiają i wracają do niej do dzisiaj, pomimo wielu problemów spowodowanych wiekiem produkcji. Dlatego też niektóre osoby wzięły sprawę we własne ręce i stworzyły Silent Hill 2: Enhanced Edition.

Dlaczego powstało Silent Hill 2 Enhanced Edition?

Nie jest to pierwsza inicjatywa, przy której gracze sami naprawiają problemy irytujące ich w grze. The Elder Scrolls III: Morrowind jest jednym z bardziej znanych przykładów, gdzie kilku developerów odtworzyło od zera cały silnik gry, zmodernizowało go i udostępniło jako projekt open source pod nazwą OpenMW. Każdy taka modyfikacja wymaga jednak zainstalowanej oryginalnej kopii gry do działania.

Kilka dni temu w wersji 2.0 Silent Hill 2: Enhanced Edition, poza dodaniem instalatora i launchera, naprawiono też problemy z dźwiękiem. Ponieważ gra powstała dwie dekady temu, podczas jej tworzenia nie brano pod uwagę procesorów z dużą liczbą rdzeni. Z tego powodu również efekty dźwiękowe na nowszych komputerach od czasu do czasu były pomijane, ku irytacji graczy.

Poza tym został przerobiony cały system odpowiedzialny za dźwięki, co wyeliminowało zacinanie się podczas cutscenek, a grafikę poprawiono dzięki najnowszym osiągnięciom w AI Upscaling.

Pełną listę wszystkich zmian i poprawek można znaleźć na stronie gitbhuba projektu. W skrócie jednak, niedociągnięcia gry zostaną poprawione, a błędy skorygowane. Każdy, kto posiada Silent Hill 2 i chciałby zagrać w niego po raz pierwszy lub kolejny przed możliwymi nowymi grami z serii, może pobrać odświeżoną wersję produkcji ze strony twórców.

Pełen spis zmian w wersji 2.0