fbpx

Serial The Last of Us zapiera dech w piersiach! Pierwsze recenzje już w sieci

Minęło już embargo na recenzje o serialu The Last of Us od HBO. To klimatyczna opowieść, która rzeczywiście podwyższa poprzeczkę, jeśli chodzi o ekranizacje gier. Warto zauważyć, że niektóre recenzje mówią o tym, że serial prezentuje wyższą jakość niż pierwowzór z PlayStation.

Według serwisu Empire The Last of Us to najlepsza ekranizacja gry, jaka kiedykolwiek powstała. Na RottenTomatoes serial otrzymał ocenę 100%, co zdarza się niezwykle rzadko. Produkcja otrzymuje tak dobre recenzje w całej sieci — Radio Times, IGN, Gamespot czy Discussingfilm podzielają zdanie serwisu Empire, a przykładów jest znacznie więcej.

Recenzenci serialu The Last of Us mówią, że to „najlepsza adaptacja gry wideo w historii”

Sony rozszerza swoje IP z gier także na filmy i seriale. Wiadomo, że powstaną ekranizacje Days Gone, Ghost of Tsushima czy Gravity Rush. W produkcji znajduje się serial God of War, Horizon, a także Twisted Metal. Sony mocno rozbudowuje swoją pozycję. Obecnie znane są przedpremierowe recenzje The Last of Us, które mogą zaskoczyć.

W pierwszych opiniach o serialu przeczytamy, że „to niesamowity występ całej obsady”. Produkcja oferuje niepowtarzalny klimat znany z gry oraz jest wierna oryginałowi. Warto zauważyć, że niektóre dialogi zostały nawet przeniesione do serialu niezmienione. Pedro Pascal opowiedział o swojej roli Joela w serialu – na tej podstawie widać ciężki, mroczny klimat opowieści.

Dziennikarze mówią także, że to „najlepsza adaptacja gry wideo w historii”. The Last of Us przyniesie ogromny sukces dla Sony. Twórcy serialu niedawno zdradzili sekret dobrej adaptacji gry wideo. Świetne oceny tylko to potwierdzają:

  • EMPIRE – 100/100;
  • Collider – 100/100;
  • Radio Times – 100/100;
  • RottenTomatoes – 100%;
  • IGN – 9/10;
  • Gamespot – 9/10;
  • Discussingfilm – 9/10.

Warto tutaj przytoczyć opinię jednego z recenzentów dla serwisu Collider. Określa on historię jako „niezapomnianą”. Serial The Last of Us prezentuje według niego postacie w sposób, jakiego nie uświadczymy w grze. Produkcja to ogromny sukces, który przyniesie Sony bardzo duże zyski.

Daniel Fienberg z Hollywood Reporter określa klimat serialu The Last of Us jako głęboki oraz niepokojący. Wielu porównuje serial do The Walking Dead. Tutaj jednak klimat jest inny – to świetnie wykonana produkcja przedstawiająca grupę bohaterów, którzy muszą poradzić sobie w czasie jednej z największych tragedii ludzkości. Widać mrok i ciężar wydarzeń odciskający się na postaciach.