fbpx

Serial Obi-Wan Kenobi dostaje pierwszy zwiastun

9 marca 2022,
21:33
Dorota Żak

Od naszego pierwszego spotkania z uniwersum Gwiezdnych wojen minęło niemal pół wieku. Wymyślony przez George’a Lucasa świat nie przestaje się jednak rozwijać, a kolejną cegiełką w budowie długiej opowieści będzie serial Obi-Wan Kenobi, który otrzymał właśnie pierwszy zwiastun.

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi
Na skróty
  • Pojawił się pierwszy trailer serialu Obi-Wan Kenobi z Ewanem McGregorem w głównej roli.
  • Produkcja zadebiutuje 25 maja na platformie Disney+.
  • Pierwszy sezon serialu będzie składać się z sześciu odcinków.

Ponowne zobaczenie Ewana McGregora w roli mistrza Jedi, Obi-Wana Kenobiego, tylko cieszy. Tym bardziej że bohater otrzyma solowy serial, którego fragmenty można zobaczyć już na pierwszym zwiastunie. Piaszczyste pustkowia planety Tatooine, rosnące w siłę Imperium i polowanie na pozostałych przy życiu Jedi to tylko niektóre z rzeczy, które w nim zobaczymy. W końcu obok McGregora w serialu ma pojawić się również Hayden Christensen jako Anakin Skywalker / Darth Vader, nie wspominając o pozostałych członkach obsady. Sam serial ma natomiast przedstawiać losy Obi-Wana pomiędzy trzecią a czwartą częścią filmowej sagi Gwiezdnych wojen.

Obi-Wan Kenobi – gdzie i kiedy oglądać serial?

Produkcja o naszym ulubionym Jedi będzie składała się z sześciu odcinków, a obejrzymy je już 25 maja na platformie Disney+. Dokładnie 45 lat wcześniej do kin w USA trafił film, który zapoczątkował całe uniwersum, czyli Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja, rocznica jest więc porządna. Wszystko wskazuje też na to, że niedługo po premierze zobaczymy Obi-Wana Kenobiego w oficjalnym (i ekskluzywnym) streamingu, bo w tym roku usługa Disney+ ma wreszcie ruszyć w Polsce.

W oczekiwaniu na premierę można oczywiście przeglądać materiały prasowe związane z serialem. Entertainment Weekly podzielił się dzisiaj pierwszymi zdjęciami prezentującymi bohaterów Obi-Wana Kenobiego. Według informacji zamieszczonych na portalu istotną postacią będzie grana przez Moses Ingram Inkwizytorka Reva, zajmująca się tropieniem pozostających w ukryciu Jedi.