fbpx

Serial o Obi-Wanie Kenobim – kolejne nazwiska w obsadzie

29 marca 2021,
19:56
Dorota Żak

Wielu fanów czekało na powrót Ewana McGregora do roli Obi-Wana Kenobiego. I wreszcie udało się. Słynny Jedi dostanie swój własny serial, o którym wiemy coraz więcej.

Obi-Wan Kenobi z Gwiezdnych Wojen
Na skróty
  • Wiedzieliśmy już, że w obsadzie serialu o Obi-Wanie Kenobim pojawią się Ewan McGregor oraz Hayden Christensen.
  • Teraz dołączyli do nich m.in. Joel Edgerton i Bonnie Piesse.
  • Zdjęcia do serialu rozpoczną się już w kwietniu.

No właśnie, serial o Obi-Wanie Kenobim jest już faktem, o czym świadczą kolejne informacje, jakie na jego temat dostajemy. I to informacje całkiem konkretne, nie tylko te dotyczące obsady produkcji.

Akcja serialu będzie rozgrywać się 10 lat po Zemście Sithów i skupi się na tym, co Obi-Wan robił na planecie Tatooine po upadku Republiki i przejęciu władzy przez Imperatora. Dowiemy się więc, jak wyglądało życie Obi-Wana między III a IV epizodem najpopularniejszej space opery.

Kto wcieli się w bohaterów serialu o Obi-Wanie Kenobim?

Odtwórca tytułowej roli znany był już od ogłoszenia prac nad serialem – zresztą, kto inny nadawałby się na Obi-Wana lepiej niż odgrywający go w prequelach Ewan McGregor? Drugą dobrą wiadomością było zaangażowanie po raz kolejny Haydena Christensena do roli Anakina Skywalkera / Dartha Vadera. Być może dane nam będzie zobaczyć sceny retrospekcji sprzed jego przejścia na ciemną stronę Mocy.

Nie tylko ci dwaj panowie mieli wcześniej do czynienia z Gwiezdnymi wojnami. W nowo ogłoszonej obsadzie serialu pojawią się także Joel Edgerton oraz Bonnie Piesse, którzy wcielili się w Owena i Beru Lars, czyli wujostwo Luke’a Skywalkera w Zemście Sithów.

Oprócz nich w produkcji pojawią się Moses Ingram (Gambit królowej), Kumail Nanjiani (Dolina krzemowa), Indira Varma (Gra o tron), Rupert Friend (Homeland), O’Shea Jackson Jr. (Straight Outta Compton), Sung Kang (seria Szybcy i wściekli), Simone Kessell (Wonderland) oraz Benny Safdie (Good Time).

Obsada serialu o Obi-Wanie Kenobim
Obsada serialu o Obi-Wanie Kenobim. Źródło: StarWars.com

Tytuł powstaje oczywiście dla platformy Disney+. Reżyserią pierwszego sezonu zajmie się Deborah Chow, która mogła już wcześniej wykazać się przy serialu Mandalorian (wyreżyserowała trzeci i siódmy odcinek pierwszego sezonu). Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w kwietniu 2021 roku.