fbpx

Sega pnie się w górę. Gry z serii Yakuza rozeszły się w prawie 3 milionach kopii podczas zeszłego roku fiskalnego

14 maja 2022,
22:46
Hubert Kalisz

Firma Sega opublikowała raport finansowy za rok fiskalny trwający od kwietnia 2021 do marca 2022. Wynika z niego, iż gry z serii Yakuza (w tym obie części Judgement) sprzedały się na całym świecie w zawrotnej liczbie prawie 3 milionów egzemplarzy.

Grafika promocyjna z gry Yakuza Kiwami 2

Yakuza to z pewnością jedna z najbardziej obiecujących serii w obecnym katalogu wydawcy. Mimo początkowej popularności wyłącznie w Japonii zaczyna ona powoli zyskiwać na znaczeniu również w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Podczas kwietniowego livestreama twórcy podzielili się również szczegółami dotyczącymi procesu tworzenia Yakuzy 8 oraz informacją, iż najprawdopodobniej będzie miała ona premierę jeszcze w tym roku. Pozostaje czekać na dalsze informacje i mieć nadzieję, że również te części serii, które obecnie są dostępne wyłącznie w kraju kwitnącej wiśni, znajdą się wkrótce na naszych sprzętach.

Fragment rozgrywki z gry Yakuza Kiwami
Źródło: Sega Sammy

Sega odrabia straty wywołane pandemią

Firma opublikowała swoje całoroczne wyniki, które pokazują znaczny wzrost sprzedaży i zysków w miarę, jak działalność firmy niezwiązana z grami odzyskuje siły po skutkach kwarantanny. Do takiego stanu rzeczy przyczynił się fakt, iż Sonic the Hedgehog 2 jest najlepiej zarabiającą adaptacją gry wideo, a następne projekty z niebieskim jeżem zostały niedawno potwierdzone. Inwestorów ściągnęło również niewątpliwie ogłoszenie inicjatywy „super gier” i nadchodzące w związku z tym rebooty serii Jet Set Radio i Crazy Taxi. Sega właśnie osiąga kolejne kamienie milowe w historii firmy.