fbpx

Sonic the Hedgehog 2 najlepiej zarabiającą adaptacją gry wideo

Opowieść o niebieskim jeżu i jego przyjaciołach stała się najlepiej zarabiająca adaptacją gry w Stanach Zjednoczonych, tym samym zagwarantowała sobie kolejne wystąpienie w części trzeciej.

Na skróty
  • Premiera drugiej części Sonica w Polsce odbyła się 22 kwietnia 2022 roku.
  • Sonic the Hedgehog 2 zarobił na całym świecie 331,64 milionów dolarów, w tym 162,74 miliony w samych Stanach Zjednoczonych.
  • Gwarantowana jest trzecia część filmu i serial o Knucklesie.

Sega w oficjalnym ogłoszeniu poinformowała, że jej najnowsza produkcja, Sonic the Hedgehog 2, wyświetlana w polskich kinach pod tytułem Sonic 2: Szybki jak błyskawica wyprzedziła swojego poprzednika, zarabiając 331,64 milionów dolarów. Pierwsza część Sonica ustanowiła poprzedni rekord, który wynosił 319,71 milionów dolarów.

Najlepiej zarabiająca adaptacja gry w historii USA

Film debiutował w 4234 kinach w Stanach Zjednoczonych 8 kwietnia 2022 roku, gdzie do tej pory zarobił 162,74 milionów dolarów, a przez pierwsze trzy dni była to suma 72,1 milionów. Co więcej, film wciąż nie zszedł z kinowej ramówki, więc twórcy mogą być pewni, że zyski jeszcze wzrosną.

Potwierdzona kontynuacja Sonica i „filmowe uniwersum”

Seria o najszybszym jeżu na świecie okazała się ogromnym sukcesem, nie dziwi więc fakt, że wytwórnia Paramount dostrzega potencjał w marce. Prócz ogłoszonego sequela, możemy spodziewać się także serialu o Knucklesie.