fbpx

Sapphire GearBox 500 Thunderbolt 3 PULSE RX 6600XT 8 GB eGFX, czyli zewnętrzne RDNA 2

Zewnętrzne GPU są rzadko używane, a liczba rozwiązań proponowanych przez producentów stoi na bardzo niskim poziomie. Jak już zostaną wypuszczone, to w oparciu o modele kart graficznych z wysokiej półki, co podwyższa cenę produktu. Taka sytuacja występuje np. w przypadku Aorus Gaming Box opartego o kartę NVIDIA GeForce RTX 3090 chłodzoną cieczą. Tym razem firma Sapphire wychodzi naprzeciw tym problemom, zapowiadając eGPU oparte o budżetową kartę RX 6600 XT.

Na skróty
  • Chińska firma Sapphire zapowiedziała eGPU skonstruowane w oparciu o kartę graficzną Radeon RX 6600 XT z serii Pulse.
  • Moduł jest kompatybilny z laptopami oraz komputerami stacjonarnymi zarówno z systemem Microsoft Windows 10, jak i Apple MacOS.
  • Urządzenie będzie posiadać 2 złącza USB 3.0, złącze Thunderbolt 3.0 do łączenia się z laptopem lub desktopem, a także gigabitowe gniazdo ethernet 10/100/1000.

Chińska firma Sapphire Technology postanowiła wejść na mało popularny rynek zewnętrznych kart graficznych (eGPU) poprzez premierę GearBoxa 500 wyposażonego w autorski model RX 6600 XT z serii Pulse. Jednakże producent udostępnia opcję zakupu samej obudowy z zasilaczem oraz interfejsem, do której można wsadzić każdą jedno- lub dwuslotową kartę graficzną o maksymalnej długości do 266 mm oraz szerokości do 125 mm, a TGP nie może przekraczać 350 W. Moduł jest kompatybilny z każdym urządzeniem wyposażonym w złącze Thunderbolt 3.

Dla kogo jest nowe eGPU?

Nowy produkt od Sapphire jest dedykowany twórcom, którzy potrzebują profesjonalnego sprzętu, żeby móc uruchamiać aplikacje opierające się na dużej przepustowości danych. Jednakże producent reklamuje eGPU jako świetne rozwiązanie do grania w rozdzielczości FullHD i to wszystko przy utrzymaniu kompaktowych rozmiarów oraz niskiej wagi, dzięki czemu nie będzie zawadzać przy przenoszeniu.

wydajność eGPU Sapphire w grach
Wydajność eGPU Sapphire w grach

Kilka słów o karcie graficznej Sapphire RX 6600 XT Pulse

RX 6600 XT w wydaniu Sapphire Pulse to jeden z najcichszych modeli Radeona 6600 XT na rynku. Wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie, do czego zresztą przyzwyczaiło nas przedsiębiorstwo z Hong Kongu. Karta jest wyposażona w 8 GB pamięci VRAM GDDR6 osadzonej na szynie 128 bit. GPU jest oparte o architekturę AMD RDNA 2, a wykonano je w 7-nanometrowym procesie technologicznym od TSMC. Zegar rdzenia w trybie Boost wynosi 2649 MHz, a taktowanie pamięci – 16 000 MHz.

Sapphire GearBox 500 jest kompatybilny zarówno z laptopami oraz komputerami stacjonarnymi wyposażonymi w system operacyjny Microsoft Windows 10, jak i Apple MacOS. Urządzenie posiada złącze zasilania, 2 porty USB 3.0, gigabitowe gniazdo ethernet 10/100/1000 oraz port Thunderbolt 3.0 do łączenia się z laptopem lub desktopem.

Sapphire na chwilę obecną nie udostępniło żadnych informacji o sugerowanej cenie oraz dostępności urządzenia. Więcej informacji odnośnie do produktu widnieje na stronie producenta.