fbpx

Apex Legends będzie zawierał crossovery w przyszłości? Branżowe media na to wskazują

10 maja 2023,
19:39
Arek Grabowski
Kilku bohaterów z Apex Legends na jednej mapie

Podczas rozmowy z inwestorami dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, wspomniał, że crossovery w Apex Legends nie są niemożliwe. Oczywiście koncepcja kolaboracji między grą a innym tworem popkultury nie jest niczym nowym. Crossovery występują już w innych tytułach jak Fortnite czy PUBG.

Apex Legends mógłby bez problemu dołączyć do tego grona. Wypowiedź dyrektora generalnego EA napawa optymizmem. Może ona oznaczać, że w najbliższej przyszłości rzeczywiście ujrzymy crossover w postaci skórek, trybów czy innych elementów.

Niewykorzystany potencjał crossoverów w Apex Legends

Gry przez ostatni czas coraz częściej oferują crossovery czy zewnętrzne promocje. Jest to bardzo dobra forma monetyzacji, która generuje spore przychody. Sprzedaż przedmiotów kosmetycznych powiązanych z serialem, filmem czy inną grą jest na świetnym poziomie. Można to zauważyć przede wszystkim w niezwykle popularnym Fortnite.

Obecnie nie ma oficjalnie planów dotyczących wprowadzenia crossoverów do Apex Legends. Mimo wszystko ich pojawienie się w najbliższej przyszłości jest bardzo prawdopodobne. Podczas rozmowy z inwestorami wypowiedział się CEO Electronic Arts, wyżej wspomniany Andrew Wilson.

Myślę, że możliwość dalszego rozwoju i rozszerzania doświadczeń, które możemy zaoferować naszej globalnej bazie graczy w ciągu następnej dekady, jest nieograniczona.

Andrew Wilson, CEO Electronic Arts

Crossovery nie zostały wykluczone przez Wilsona. Taka kolej rzeczy najczęściej skutkuje ostatecznie wprowadzeniem domniemanego elementu – w tym przypadku kolaboracji czerpiących z popkultury. Crossovery są wciąż niezbadanym terytorium i niewykorzystanym potencjałem dla Apex Legends.