Salt and Sacrifice na PC tylko w Epic Games Store

Wychodząca w przyszłym roku produkcja Salt and Sacrifice na PC dostępna będzie tylko w Epic Games Store. Oprócz tego trafi też na konsole PS4 i PS5. Gra zadebiutuje w 2022 roku.

19 października 2021
Na skróty
  • Salt and Sacrifice zadebiutuje w pierwszym kwartale 2022 roku.
  • Będzie dostępna na PC, PS4 i PS5.
  • Na komputerach osobistych dostępna będzie tylko na EGS.

Salt and Sacrifice, czyli osadzona w mrocznym świecie fantasy kontynuacja interesującego połączenia gry souls-like i metroidvani – Salt and Sanctuary, zadebiutuje w pierwszym kwartale 2022 roku. Znamy także już platformy, na jakie na premierę trafi ta produkcja. Zadebiutuje ona na PS4, PS5 oraz na PC. Na ostatniej z tych platform produkcja dostępna będzie jednak ekskluzywnie tylko na Epic Games Store.

Istnieje jednak duża szansa na to, że z czasem produkcja trafi także na inne platformy. Pierwsza część gry po premierze została jeszcze wydana na PlayStation Vita, Nintendo Switch oraz Xbox One. Póki co jednak twórcy gry, czyli Ska Studios, nie podali żadnych informacji na ten temat.

Czym będzie Salt and Sacrifice?

Jest to gra akcji 2D wiele czerpiąca z produkcji typu souls-like i metroidvania. Charakteryzować się ma skomplikowanym systemem walki oraz mocnym klimatem. Pierwsza część produkcji została ciepło przyjęta i aktualnie na platformie Steam posiada ona ponad 13 tysięcy recenzji, z których 91% jest pozytywnych.

Screen z gry Salt and SSacrifice

Więcej o Salt and Sacrifice możecie przeczytać we wpisie Doroty.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!