Roccat Kone Air – bezprzewodowa mysz ergonomiczna dla każdego

26 października 2022,
17:19
Jakub Jasiński

Niemiecki producent sprzętu dla graczy Roccat, poszerza swoją ofertę myszek komputerowych. Kone Air bazuje na znanej już budowie z portfolio producenta, z tym że jest w pełni bezprzewodowa.

Prezentacja myszki Roccat Kone Air w wersji białej
Na skróty
  • Roccat rozszerza ofertę myszek.
  • Kone Air to kolejna odsłona znanej serii.
  • Nowy sprzęt jest w pełni bezprzewodowy.
  • Łączność odbywa się za pomocą Bluetooth lub 2,4 GHz.
  • Za zasilanie odpowiada pojedyncza lub podwójne baterie AA.
  • Mysz jest już dostępna w sklepie producenta.

Marka Roccat rozszerza ofertę myszek komputerowych. Najnowszy model bazuje na znanej już budowie z portfolio producenta, z pewną różnicą, tym razem Kone z dopiskiem Air stawia na bezprzewodowość. Sprzęt od niemieckiego producenta zaoferuje dwa rodzaje połącznia: 2,4 GHz oraz Bluetooth.

Tradycyjna wymiana baterii w Roccat Kone Air

Największym zaskoczeniem w najnowszej myszy od Roccat, jest brak zastosowania akumulatora, a nawet brak możliwości dołożenia swoich ładowalnych paluszków. Kone Air nie posiada nawet wejścia USB, co dyskwalifikuje go w kwestii ładowania, czy korzystania w sposób przewodowy. Mysz posiada miejsce na dwa ogniwa AA, przy czym może działać na jednym – co pozwala na redukcję masy przy krótszej pracy. Jednak wykorzystanie dwóch baterii pozwolić ma nawet na 800 godzin zabawy.

Mysz Roccat Kone Air na biurku od boku
Źródło: Roccat

Roccat Kone Air to mysz stawiająca przede wszystkim na ergonomię. Jej kształt ma umożliwić graczom oraz osobom produktywnym długie sesje przy komputerze bez poczucia zmęczenia dłoni. Konstrukcje wyposażono w gumowe chwyty po bokach, a także podpórkę pod kciuka wraz z dodatkowymi trzema przyciskami, które można mapować w dowolny sposób.

Specyfikacja techniczna wygląda imponująco, a zarazem bardzo znajomo gdy przejrzymy inne modele firmy Roccat. Znajdziemy tu autorskie rozwiązania w postaci przełączników Titan o żywotności 100 milionów kliknięć, a także sensor optyczny Owl-Eye o maksymalnej czułości 19000 DPI.

Gumowy grip w Roccat Kone Air
Źródło: Roccat

Roccat Kone Air – cena i dostępność

Roccat Kone Air została wyceniona na 69,99 $. Zakup możliwy jest na oficjalnej stronie producenta w formie zamówienia przedpremierowego, a sama mysz występuje w wariancie białym oraz czarnym. Wysyłka zaplanowana została na 14 listopada 2022.