Rimworld otrzyma nowe rozszerzenie Anomaly. Znamy datę premiery

14 marca 2024,
19:15
Arek Grabowski
Rozgrywka w Rimworld: Anomaly

Twórcy Ludeon Studios zapowiedzieli już czwarte rozszerzenie do Rimworld. Nosi ono tytuł Anomaly i zostanie wydane już w kwietniu tego roku. Według zapowiedzi dodatek będzie wydany wraz z większą aktualizacją 1.5 dla podstawowej gry.

Anomaly rozpoczyna się, kiedy koloniści sprowokują superinteligencję. Wtedy będzie konieczna walka z potwornymi stworzeniami, niewyjaśnionymi zjawiskami, czy pasożytami. Twórcy mieli inspirować się horrorami takimi jak Cabin in the Woods, The Thing, Hellraiser i Cthulhu Muthos. Pełny opis rozszerzenia można znaleźć na Steamie.

Co znajdziemy w dodatku Anomaly do Rimworld?

W rozszerzeniu znajdziemy szereg scenariuszy, gdzie będzie dominować tematyka horroru. Gracze muszą mierzyć się z przerażającymi stworami na różne sposoby. Twórcy udostępniają także nowe narzędzia do walki oraz oczywiście broń.

Zależało mi na tym, by nie była to po prostu kolekcja potworów, do których można strzelać, ponieważ już podstawowa gra generuje napięcie związane z walką, a ja chciałem czegoś nowego.

Więc upewniliśmy się, że zaprojektowaliśmy nowe zagrożenia tak, aby podążały za łukiem klasycznych opowieści grozy: Bohaterowie napotykają tajemnicę, a następnie zdają sobie sprawę, że jest to zagrożenie i starają się przetrwać, gdy dowiadują się o nim więcej, powoli budując przewagę, zanim spróbują odwrócić sytuację. To bardzo charakterystyczny dla Rimworld chaos, gdy kilka z tych rzeczy dzieje się jednocześnie z różnymi zagrożeniami.

Założyciel Ludeon Studios, Tynan

Aktualizacja 1.5 do podstawowej gry także przyniesie szereg nowości. Wprowadzi to sporą różnorodność do rozgrywki. Twórcy zapowiedzieli między innymi opcję czołgania się rannych kolonistów, przedmioty związane z cechami, rozkład organów itd.