It Takes Two trafiło w ręce graczy! Oto nowa kooperacyjna gra twórców A Way Out

26 marca 2021,
23:30
Franciszek Ciechowski

Studio Hazelight wraz z Electronic Arts Inc. wypuściło swoją nową grę It Takes Two, czysto kooperacyjną produkcję, opartą na mechanice przygodowej gry platformowej. Nowy tytuł wyróżnia się zróżnicowaną rozgrywką przeplecioną z wyjątkową fabułą.

Postacie z gry It Takes Two
Na skróty
  • W dniu dzisiejszym odbyła się premiera gry It Takes Two spod skrzydeł studia Hazelight, które odniosło sukces dzięki swojej poprzedniej kooperacyjnej produkcji – A Way Out.
  • Tytuł opowiada o losach skłóconego małżeństwa, które próbuje uratować swój związek.
  • Gra dostępna jest zarówno na komputerach klasy PC, jak i konsolach Xbox oraz PlayStation obu generacji.

Niedawno informowaliśmy was, że twórcy udostępnili nowy zwiastun It Takes Two, a dzisiaj tytuł ten ma już swoją premierę! Nowa gra producentów popularnego A Way Out podnosi poprzeczkę grom kooperacyjnym dzięki innowacyjnemu podejściu i zabiera graczy na nietuzinkową przygodę, której można doświadczać wspólnie w domu lub online ze znajomymi. Gracze wyruszą w niezwykłą wyprawę jako Cody i May, skonfliktowana para, która musi od nowa odkryć, jak współpracować i nauczyć się kompromisu, aby wydostać się z fantastycznego świata, gdzie się znaleźli.

„Mamy do czynienia z grą rewolucyjną, a fani rozgrywki kooperacyjnej nawet się nie zorientują, co ich właśnie spotkało” – mówi Josef Fares, Founder and Gamer Director w Hazelight Studios. „Będą momenty, kiedy gra sprawi, że będziecie się śmiać i takie, w których fabuła trafi was w samo serce. Momentami spowoduje też przyspieszenie pulsu dzięki wręcz gorączkowej rozgrywce. Już nie możemy się doczekać reakcji fanów”.

Premiera It Takes Two, nowej gry od twórców A Way Out

Zadaniem graczy jest tutaj rozwiązanie tajemniczej układanki, w której znaleźli się Cody i May, a wszystko za sprawą magicznego zaklęcia zmieniającego ich w lalki. Nietuzinkowe wyzwania czekają na nich za każdym rogiem. Nieprzewidywalna natura każdego z poziomów poprowadzi graczy przez metaforyczną rozgrywkę, która opowiada uniwersalną historię związków, w sytuacji, kiedy Cody i May muszą działać razem, aby uratować swoje zdruzgotane małżeństwo na skraju rozwodu. Czy to niefrasobliwe odkurzacze na wolności, czarujący i opiniotwórczy specjaliści od miłości, czy też klub nocny w rozpaczliwej potrzebie posiadania DJ-a – przeszkody mogą pojawić się na każdym kroku, przez co na graczy czeka mnóstwo zabawnych i wzruszających momentów.

It Takes Two zostało udostępnione razem z ofertą Friend’s Pass, w ramach której mogą zaprosić znajomego, aby zagrał z nimi całkowicie za darmo. Istnieje również możliwość wypróbowania pełnego pierwszego poziomu gry w ramach Friend’s Pass Free Trial, który można pobrać osobno od właściwej gry. Po zakończeniu okresu próbnego, aby kontynuować rozgrywkę, wystarczy, że grę zakupi tylko jeden gracz.

Nowa produkcja studia Hazelight jest już dostępna na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz na PC przez Origin i Steam.

Źródło: informacja prasowa