Remaster Diablo 2 zapowiedziany na BlizzConie 2021

Kto pamięta, jak za 'dzieciaka’ zarywało się nocki ogrywając legendarną ekspansję Diablo II: Lord of Destruction? Minęło tyle lat i tytuł, który ukształtował nowe pokolenie graczy i rzucił nowe światło na ten rodzaj gier, (w końcu) doczekał się swojego własnego remastera zapowiadającego się całkiem smacznie.

19 lutego 2021
19 lutego 2021
Na skróty
  • Na Blizzconie 2021 zaprezentowano odświeżoną wersję Diablo II, nazwaną Resurrected.
  • Tytuł poza uwspółcześnioną grafiką zaoferuje również wiele udogodnień typowych dla współczesnych produkcji.
  • Nie poznaliśmy oficjalnej daty premiery, ale gra zadebiutuje jeszcze a tym roku.

Kto by się spodziewał, że poczciwe Diablo II doczeka się swojego własnego remastera? Przyznam, że słysząc nowinę o odświeżeniu tego tytułu, targały mną mieszane uczucia. Z jednej strony ogromna ekscytacja z powodu zremasterowania jednej z gier mojego dzieciństwa (no tak, bo przecież walka z siłami zła to dla dwunastolatki najlepszy sposób na zabawę, w rytm dzikich bębnów z Tristram) a z drugiej pewien lęk, że może podzielić los zremasterowanego Warcrafta III Reign of Chaos z 2001 roku, noszącego dumnie nazwę Warcraft III Reforged.

Diablo II Ressurected – nadchodzi remaster legendarnego hack’n’slasha

Seria, która zdobyła serca wszystkich graczy z lat dwutysięcznych, doczekała się zapowiedzi na BlizzConie 2021 roku, ukazując nam ten tytuł w zupełnie nowej odsłonie, która niesie za sobą sporą ilość zmian. Między innymi będzie nam dane zobaczyć swoich ulubionych bohaterów w odsłonie 3D, z usprawnionymi animacjami oraz jakością obrazu dobijającą nawet do słynnych 4K. Zmiany graficzne nie obejmują tylko odświeżenia postaci i jakości obrazu, ale także lekkiej reorganizacji interfejsu. Ze zmian bardziej gameplayowych doczekamy się bardzo przyjemnych udogodnień jak automatyczne zbieranie złota czy większego miejsca w skrytce na przedmioty. Jak wiadomo, podczas gry, jednym z najlepszych czynników pomagającym graczowi w odczuwaniu jak największej immersji jest muzyka. Dzięki obsługiwaniu technologii Dolby Surround 7.1. ulepszeniu i odświeżeniu ulegnie również strona muzyczna gry, będąca nieodłączną częścią sukcesu produkcji z 2001 roku.

Diablo II zawita do nas w tym roku zarówno na konsole (PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xboks Series X i Xbox Series S) jak i na komputery stacjonarne, więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać i zacierać ręce na nadchodzący tytuł, przy okazji ogrywając starego dobrego „Pana Zniszczenia”.

BlizzCon 2021 to nie tylko nowa odsłona Diablo II

Ogłoszenie zapowiedzi nadejścia odświeżonej wersji DII odbyło się na BlizzConie, i wraz z nowiną dotyczącą kultowego hack’n’slasha w ruch poszły kolejne przedsmaki tego, co szykuje dla nas Blizzard w najbliższym czasie. Możemy między innymi cieszyć się zapowiedzią Blizzard Arcade Collection, poznaniem nowej klasy w Diablo IV, oraz dalsze plany wobec kierunku rozwoju jednej z najlepszych internetowych karcianek – Blizzardowego kamieniosercowego heartstone’a. Wskoczyły również informacje odnośnie do gry Overwatch 2 oraz zwiastun dodatku Burning Crusade do WOW-a Classic, aby dowiedzieć się więcej informacji o samym BlizzConie i growych zapowiedziach zapraszamy do naszego podsumowania najważniejszych ogłoszeń konwentu.

Gabriela Zubek

Skromna jak złoty pawilon. Z wykształcenia kulturoznawczyni i filmoznawczyni, sucharoznawczyni z urodzenia. Kocham digital painting, cięty humor i dobrego RPGa. No i koty. Tak, zdecydowanie. Kocham te małe puchate łaziki!
UWaga! Gorące informacje!