fbpx

Remake Wiedźmina otrzyma otwarty świat – CD Projekt RED oficjalnie to potwierdza

CD Projekt RED ogłosiło jakiś czas temu, że tworzy remake pierwszej części Wiedźmina. Mimo wszystko produkcja ma znacznie różnić się od pierwowzoru. Otrzyma ona otwarty świat do swobodnej eksploracji tak jak Wiedźmin 3: Dziki Gon. Co jeszcze wiadomo o tej produkcji?

Pierwszy Wiedźmin z 2007 roku był zupełnie inną grą od Wiedźmina 3: Dziki Gon, który jest znacznie nowszy. Gra oferowała mocno uproszczony system walki, zamknięte lokacje zamiast otwartego świata czy też bardziej mroczne i szare uniwersum, gdzie na próżno szukać bohaterów. Warto także zauważyć, że rozgrywka była tutaj dość liniowa.

Co wiadomo o remake’u pierwszego Wiedźmina? Informacje od studia CD Projekt RED

Remake będzie znacząco różnił się od pierwowzoru. Studio CD Projekt RED potwierdza między innymi, że Wiedźmin otrzyma otwarty świat tak jak trzecia odsłona serii. Dość ciekawą informacją jest także to, że nad produkcją pracuje zewnętrzne studio Fool’s Theory. Dodatkowo wiadomo o silniku, na jakim powstaje remake Wiedźmina – wykorzystano tutaj Unreal Engine 5. Oferuje on niezwykłe możliwości, jeśli chodzi o oprawę audiowizualną oraz pozwala tworzyć ogromne światy. Warto zauważyć, że Wiedźmin 3: Dziki Gon został zaktualizowany dla next-genów. Już tutaj widać sporą poprawę oprawy, a to tylko patch.

Obecnie data premiery remake’u Wiedźmina pozostaje nieznana. CD Projekt RED pracuje nad wieloma projektami, które zostały zapowiedziane. Prawdopodobnie tej produkcji nie otrzymamy tak szybko. Pojawiły się już pogłoski, że remake będzie miał premierę po Wiedźminie 4, którego data premiery także pozostaje tajemnicą. Wiadomo jedynie o orientacyjnym czasie, kiedy można spodziewać się gry. Premiera Wiedźmina 4 ma być nie wcześniej niż w 2025 roku – to oficjalna informacja.