Razer wchodzi na rynek komponentów PC. Firma prezentuje zasilacz, chłodzenie AiO i wentylatory

Firmy Razer raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Producent znany jest z tworzenia peryferii komputerowych (m.in. myszki, klawiatury, słuchawki). Twórcy osiągają ogromny progres. Poszerzają oni bowiem swoją ofertę o pierwsze podzespoły. Do sprzedaży trafi zasilacz, chłodzenie wodne typu AiO, wentylatory i kontroler do nich. Nie zabraknie w nich oczywiście podświetlenia aRGB.

26 października 2021

Firma Razer znana jest przede wszystkim z produkcji peryferii komputerowych (m.in. klawiatury, myszki czy słuchawki). Twórcy wychodzą na przeciw konkurencji i poszerzają swoją ofertę o podzespoły do naszego PC. Mowa tutaj o debiucie zasilacza, chłodzenia typu AiO, wentylatora i kontrolera do nich. To wszystko w pięknej oprawie podświetlenia aRGB. Producent zapewnia, iż na pewno doczekamy się czegoś nowego z gatunku komponentów.

Razer jeszcze w tym miesiącu rozpocznie wysyłkę nowych linii produktów w Stanach Zjednoczonych. W ciągu najbliższego roku w pozostałych częściach świata (także w Polsce).

Zaprezentowane produkty to dopiero początek, jeśli chodzi o najwyższej klasy komponenty PC, które w najbliższej przyszłości wprowadzimy na rynek.

Min-Liang Tan – współzałożyciel i CEO Razera
Prezentacja pierwszych komponentów od firmy Razer

Razer Katana – premiera zasilacza z podświetleniem aRGB

Premiery doczeka się zasilacz modułowy Razer Katana. Jest to produkt z konstrukcją ATX z certyfikatem Platinium. Pierwsze PSU od producenta ma inteligentnie regulować moc, zapewniając lepszą wydajność energetyczną przy jednoczesnym zmniejszaniu zużycia ciepła i energii. Zasilacze będą dostępne w modelach o mocy od 750 do 1200 watów w klasie Platinum. Firma przewidziała także ekskluzywny zasilacz o mocy 1600 W z certyfikatem Titanium. Razer Katana został uzbrojony w wentylator typu zero RPM. Nie zabraknie w nim także podświetlenia aRGB.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze zarówno ceny produktu, jak i samej jego daty premiery. Prawdopodobnie będzie to początek 2022.

Wygląd zasilacza Razer Katana
Źródło: Razer

Razer Hanbo – chłodzenie wodne w dwóch wydaniach

Premiery doczeka się także Razer Hanbo – chłodzenie wodne typu all-in-one (wszystko w jedynym, AiO). Urządzenie powstało we współpracy pomiędzy firmą Razer i Asetek. AiO będzie dostępne w sprzedaży w rozmiarach 240 milimetrów lub 360 milimetrów. Aby zapewnić optymalną wydajność cieplną, chłodnica AiO ma zoptymalizowaną konstrukcję wlotową – gwarantuje to lepszy transfer ciepła (w połączeniu z łożyskami dynamicznymi płynów, które zapewniają cichą pracę i większą niezawodność). Razer Hanbo ma skutecznie wciągać i wyciągać powietrze, zachowując niski poziom hałasu. Za pomocą omawianego niżej kontrolera do wentylatorów Razer PWM PC możemy dostosowywać prędkość obrotów coolera. Chłodzenie wyposażone jest również w adresowalne podświetlenie aRGB.

Zarówno cena, jak i sama data premiery na ten moment pozostają nieznane. Prawdopodobnie będzie to końcówka 2021 lub początek 2022.

Wygląd chłodzenia wodnego Razer Hanbo wraz z wymiarami
Źródło: Razer

Razer Kunai – pierwszy wentylator w ofercie producenta

Kolejnym zapowiedzianym podzespołem od producenta jest wentylator o nazwie Razer Kunai. Twórcy wykorzystali w nim technologię korzystającą z łożysk hydraulicznych. Produkt trafi do sprzedaży w dwóch wydaniach: pierwszym w rozmiarze 120 mm, drugim natomiast w wersji 140 mm. Cooler został wyposażony w diody LED z opcją podświetlenia aRGB. Zakres pracy ma wynosić od 500 do 2200 obrotów na minutę. Hałas przy obciążeniu powinien być na poziomie od 15 do 35 dB. Żywotność Kunai zaplanowana jest na około 60 000 godzin.

Producent wycenił Razer Kunai na 44,99 $ (ok. 178 zł) za wersję 120 mm i 49,99 $ (ok. 197 zł) za wariant 140 mm. Wysyłka w przedsprzedaży rozpocznie się 28 października.

Wygląd wentylatora Razer Kunai
Źródło: Razer

Kontroler do wentylatorów Razer PWM PC

Razer wprowadzi także na rynek kontroler do wentylatorów. Został on zaprojektowany tak, aby zapewnić kontrolę napięcia i obrotów dla maksymalnie 8 coolerów. Razer PWM PC Fan cechuje się nisko profilową konstrukcją i magnetycznym podkładem, co ułatwia instalację w ciasnych miejscach obudowy komputera. Oprogramowanie Razer Synapse pomoże nam odblokować i dostosować krzywe modulacji szerokości impulsu. Sprzęt automatycznie dostosuje prędkość obrotów w zależności od temperatury systemu — w tym możliwość pracy przy zerowej prędkości obrotowej w celu uzyskania całkowitej ciszy.

Produkt dostaniemy już za 49,99 $ (ok. 197 zł). Wysyłka w przedsprzedaży rozpocznie się 28 października.

Wygląd kontrolera do wentylatorów od firmy Razer
Źródło: Razer

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!