fbpx

Psychonauts 2 – premiera znanej platformówki już dziś

25 sierpnia 2021,
13:24
Maciej Krause

Do długim czasie od zaprezentowania Psychonauts 2 wreszcie doczekaliśmy się premiery produkcji. Tytuł ten to kontynuacja wydanego 16 lat wcześniej Psychonauts. Utrzymana w kinowym stylu przygodowa platformówka dostępna jest zarówno na PC, jak i na konsolach.

Bohater z gry - Raz

Po długim czasie oczekiwania wreszcie doczekaliśmy się debiutu Psychonauts 2. Stanowi ona kontynuację wydanego w 2005 roku Psychonauts. Gra została ogłoszona podczas ceremonii The Game Awards 2015, a sześć lat później, dokładnie dzisiaj, ma miejsce jej premiera. Została ona stworzona przez amerykańskie studio Double Fine Productions i wydana przez Xbox Game Studios. Tytuł zadebiutował na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Produkcja dostępna jest również w usłudze Xbox Game Pass.

Psychonauts 2 – platformowa gra wideo

W grze wcielamy się we wprawnego akrobatę i potężnego młodego psionika Razputina Aquato, znanego również jako Raz. Młodzieniec zrealizował swoje wieloletnie marzenie i dołączył do zespołu Psychonautów, międzynarodowej grupy szpiegów o zdolnościach parapsychicznych. Organizacja, w której pracuje, znalazła się w poważnych tarapatach, gdy jak jej dowódca całkowicie się zmienił. Całość miała miejsce po tym, jak został on uratowany z rąk porywaczy, a na dodatek okazało się, że w siedzibie grupy działa kret. Naszym głównym zadaniem będzie więc poradzenie sobie z problemami, jakie dotykają zespół. W Psychonauts 2 możemy korzystać z szerokiego wachlarza mocy parapsychicznych, by spalać, wysadzać w powietrze i unosić przedmioty. Mamy również możliwość zwalniać bieg czasu, co przydaje się podczas rozwiązywania łamigłówek i walk z przedziwnymi przeciwnikami.

Psychonauts 2 to utrzymana w kinowym stylu przygodowa platformówka pełna przedziwnych zadań, tajemniczych spisków i parapsychicznych mocy, które można dostosowywać. Kierujemy tam poczynaniami Raza podczas niebezpiecznej, emocjonującej i przezabawnej wędrówki przez umysły przyjaciół i wrogów, której celem jest pokonanie złowrogiego psionika. Raza kontrolujemy z perspektywy trzeciej osoby.