Przewodniczący FIFA chce stworzyć nową grę, która pokona nadchodzące produkcje Electronic Arts

16 marca 2023,
18:48
Jacek Kowal
Materiały promocyjne FIFA22

Od zeszłego roku wiemy, że FIFA 23 będzie ostatnim tytułem serii wydanym przez Electronic Arts. Zastąpić go ma inna piłkarka gra, a mianowicie EA Sports FC. Jest to o tyle istotne, że partnerstwo organizacji i EA trwało niemal 30 lat. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy już produkcji z logiem FIFA w tytule. Stowarzyszenie ma zamiar stworzyć własną produkcję, która ma przewyższyć dzieła EA.

Gianni Infantino, czyli aktualny prezes organizacji FIFA został niedawno ponownie wybrany na swoje stanowisko. Z tej okazji miał wygłosić przemówienie, w którym obiecał, że stowarzyszenie ma zamiar stworzyć nową grę FIFA, która będzie godnym rywalem dla konkurencyjnego tytułu Electronic Arts.

Materiały promocyjne FIFA22
Źródło: Electronic Arts

Nowa FIFA pokona dorobek Electronic Arts?

Według relacji dziennikarza sportowego Martyna Zieglera, Gianni miał powiedzieć, że FIFA 25, 26, 27 i tak dalej będą najlepszymi grami piłkarską dla każdego, niezależnie od płci i wieku. Niestety, nawet jeżeli cytat jest w miarę wierny, to nie potrafimy określić, czy pierwszy tytuł bez współpracy z EA pojawi się już w 2024, by zmierzyć się z EA Sports FC 25. W oficjalnym oświadczeniu z 2022 roku Infantino podkreślał, że jedynie produkcja spod szyldu FIFA będzie najbardziej realistyczna.

Nie da się ukryć, że przez te 30 lat Electronic Arts zrobiło z gier piłkarskich prawdziwy majstersztyk. Z każdą nową odsłoną wprowadzano kolejne usprawnienia i modyfikacje, więc trudno będzie pokonać króla. Mimo to, wierzę, że FIFA podejmie walkę. W końcu nic tak nie motywuje do pracy, jak wysoko postawiona poprzeczka.