fbpx

Przewodniczący FIFA chce stworzyć nową grę, która pokona nadchodzące produkcje Electronic Arts

Od zeszłego roku wiemy, że FIFA 23 będzie ostatnim tytułem serii wydanym przez Electronic Arts. Zastąpić go ma inna piłkarka gra, a mianowicie EA Sports FC. Jest to o tyle istotne, że partnerstwo organizacji i EA trwało niemal 30 lat. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy już produkcji z logiem FIFA w tytule. Stowarzyszenie ma zamiar stworzyć własną produkcję, która ma przewyższyć dzieła EA.

Gianni Infantino, czyli aktualny prezes organizacji FIFA został niedawno ponownie wybrany na swoje stanowisko. Z tej okazji miał wygłosić przemówienie, w którym obiecał, że stowarzyszenie ma zamiar stworzyć nową grę FIFA, która będzie godnym rywalem dla konkurencyjnego tytułu Electronic Arts.

Materiały promocyjne FIFA22
Źródło: Electronic Arts

Nowa FIFA pokona dorobek Electronic Arts?

Według relacji dziennikarza sportowego Martyna Zieglera, Gianni miał powiedzieć, że FIFA 25, 26, 27 i tak dalej będą najlepszymi grami piłkarską dla każdego, niezależnie od płci i wieku. Niestety, nawet jeżeli cytat jest w miarę wierny, to nie potrafimy określić, czy pierwszy tytuł bez współpracy z EA pojawi się już w 2024, by zmierzyć się z EA Sports FC 25. W oficjalnym oświadczeniu z 2022 roku Infantino podkreślał, że jedynie produkcja spod szyldu FIFA będzie najbardziej realistyczna.

Nie da się ukryć, że przez te 30 lat Electronic Arts zrobiło z gier piłkarskich prawdziwy majstersztyk. Z każdą nową odsłoną wprowadzano kolejne usprawnienia i modyfikacje, więc trudno będzie pokonać króla. Mimo to, wierzę, że FIFA podejmie walkę. W końcu nic tak nie motywuje do pracy, jak wysoko postawiona poprzeczka.