fbpx

Prezentacja muzyki do Hogwarts Legacy – zaczarowane nuty grają

Hogwart Legacy wraca z kolejną nietypową reklamą. Tym razem Avalanche Software przygotowało specjalną prezentacje soundtracku z gry.

Na skróty
  • Avalanche Software zaprezentowało kolejną specyficzną reklamę Hogwarts Legacy.
  • Tym razem studio udostępniło koncert 54-osobowego zespołu.
  • Orkiestra wykonała nie tylko muzykę z gry, ale również tę z filmowego pierwowzoru.

Tuż za rogiem premiera Hogwarts Legacy, więc jego twórcy rozpoczęli najważniejszy etap marketingu. Już 10 lutego gracze zwiedzą słynne sale Hogwartu. Avalanche Software niedawno opublikowało relaksujący film promujący magiczną szkołę, a jeszcze wcześniej zaprezentowało długi gameplay. Teraz przyszedł czas na orkiestrę z zaczarowaną ścieżką dźwiękową.

Hogwart Legacy nuci pod nosem

Chyba nie ma co się spierać, że soundtrack do Hogwarts Legacy jest wyjątkowy. Oczywiście każdy taki jest, ale muzykę do gier można podzielić na te poprawne, idealne i specyficzne.

Można zauważyć, że reklamy gier idą w dobrym kierunku, mam tu na myśli, że są bardziej kreatywne. Jak na przykład słynna japońska reklama God of Wara: Ragnarök lub trochę starsza reklama Xbox Series X. Teraz przyszedł czas na istnie koncertową reklamę Hogwarts Legacy, której głównym tematem była prezentacja ścieżki dźwiękowej. Wykonana przez 54-osobowy zespół orkiestry i chóru, przedstawiła on uwerturę, czyli niecykliczną instrumentalną formę muzyczną. Taki sposób gry wykorzystuje się m.in. w operach i teatrach. Materiał prezentuje również ujęcia z samej gry, choć zabrakło fragmentów rozgrywki. Dodatkowo w tle usłyszeć możemy muzykę z filmowego pierwowzoru.

Hogwarts Legacy, zadebiutuje na konsolach PlayStation 4|5, Xbox one i series X|S oraz komputerach osobistych. W przyszłości zaplanowana jest również premiera na Nintendo Switch. Jeśli chcecie znaleźć wszystkie informacje na temat gry w jednym miejscu, zapraszam do artykułu, w którym zebraliśmy wszystko, co wiemy na temat Hogwarts Legacy.