fbpx

EA Sports FC 24 Ultimate Team zostało zaprezentowane przez twórców

9 sierpnia 2023,
19:49
Arek Grabowski
Logo EA Sports FC

EA Sports podzieliło się szczegółami dotyczącymi tryby Ultimate Team w EA Sports FC 24. Gracze budują tam swój skład przy pomocy zawodników z całego świata. W najnowszej grze możemy nawet łączyć kobiety i mężczyzn na jednym boisku. EA Sports FC 24 oferuje sporo nowych funkcji i usprawnień, o których dowiedzieliśmy się od twórców.

Niedawno otrzymaliśmy sporo informacji na temat gry. Obecnie Electronic Arts ujawnia, jak będzie wyglądał najpopularniejszy tryb, jeśli chodzi o EA Sports FC 24.

Jakie nowości i zmiany trafią do Ultimate Team w EA Sports FC 24?

Przede wszystkim otrzymamy Ultimate Team Evolutions, czyli system ulepszania podstawowych zawodników ze swojego klubu. Gracze, którzy są oceniani nisko, mogą awansować. Można modyfikować ruchy, tempo oraz inne statystyki, gdy wykonujemy kolejne cele narzucane przez grę.

Zawodnicy mogą być ulepszani wielokrotnie, ale nawet po jednorazowym przeprowadzeniu tej akcji nie da się sprzedać danej karty na rynku. To ciekawy system, dzięki któremu gracze będą korzystać ze swoich ulubionych sportowców przez wiele sezonów.

W EA Sports FC 24 można łączyć kobiety i mężczyzn jako jedną drużynę. To pierwszy raz, kiedy jest to możliwe, jeśli chodzi o tryb Ultimate Team. Do gry zostaną wprowadzone następujące ligi kobiece:

  • Barclays Women’s Super League (Anglia);
  • D1 Arkema (Francja);
  • Google Pixel Frauen-Bundesliga (Niemcy);
  • Liga F (Hiszpania);
  • National Women’s Soccer League (Stany Zjednoczone).

Twórcy zapowiedzieli również, że będzie można wyposażyć przedmioty kosmetyczne bezpośrednio z ekranu otwierania paczki. Mecze Squad Battles zostały skrócone z 6 do 4 minut. Usunięto modyfikator pozycji oraz wprowadzono nowe menu szybkiego przełączania. Te wszystkie zmiany wpływają przede wszystkim na komfort rozgrywki.