fbpx

Preordery Final Fantasy XVI na początku grudnia. Informacje od Toma Hendersona

Final Fantasy XVI to gra z niezwykle popularnej serii RPG – wielu fanów na nią czeka. Insider informuje o czasie rozpoczęcia sprzedaży preorderów, wtedy też zostanie ujawniona data premiery produkcji. Sporo wskazuje na to, że przeciek okaże się prawdziwy i przedsprzedaż Final Fantasy XVI będzie dostępna od wydarzenia The Game Awards 2022.

Znany leaker zdradza na łamach serwisu Insider Gaming datę rozpoczęcia sprzedaży preorderów Final Fantasy XVI. Informacje można traktować jako niemal pewne, ponieważ podaje je sam Tom Henderson – popularny insider i leaker, który już od dawna zdradza nieoficjalne dane, które później okazują się prawdą. Według niego przedsprzedaż rozpocznie się wraz z ujawnieniem nowego trailera. Ma to mieć miejsce podczas The Game Awards 2022 8 grudnia. Jako potencjalny moment rozpoczęcia preorderów Final Fantasy XVI bierze się tę właśnie datę. Henderson w swoim artykule podaje datę 7 grudnia jako kolejny prawdopodobny termin uruchomienia przedsprzedaży.

Co potwierdza nadchodzące rozpoczęcie przedsprzedaży Final Fantasy XVI?

Już wiadomo, że gra pojawi się na rynku w lecie 2023 roku. To stosunkowo niedługo, premiera nadchodzi wielkimi krokami. Dlatego właśnie twórcy muszą powoli rozpoczynać działania marketingowe takie jak przedsprzedaż. Sam Naoki Yoshida, czyli producent Final Fantasy XVI, potwierdza, że przed końcem tego roku zostanie ujawniona ostateczna data premiery gry.

Ta ostatnia przesłanka już bardzo dużo mówi o przecieku od Toma Hendersona. Jeżeli data ma być ujawniona w tym roku, pozostaje tak naprawdę tylko grudzień. The Game Awards to idealna okazja, by pokazać nową produkcję, jaką jest właśnie Final Fantasy XVI. Od czasu rozpoczęcia preorderów do wydania gry musiałoby więc minąć około 6 miesięcy. Warto również sprawdzić oficjalne nominacje, jeśli chodzi o The Game Awards – dowiesz się, jakie tytuły będą na wydarzeniu.

Warto zauważyć, że Final Fantasy XVI zostało początkowo zapowiedziane w październiku 2020 roku. Miało to miejsce podczas prezentacji Sony PlayStation 5. Podczas The Game Awards 2022, w grudniu, uda nam się poznać oficjalną datę premiery gry – przynajmniej według Toma Hendersona. Warto również sprawdzić nowy zwiastun Final Fantasy XVI, o którym już pisaliśmy.