fbpx

Sony planuje kolejne przejęcia za co najmniej 5 miliardów dolarów w tym roku

Przejęcia w branży gier wideo są stosunkowo popularne. Obecnie większość nagłówków z tym związanych należy do Microsoftu i zakupu Activision Blizzard. Niedawno firma przejęła również Bethesdę. Warto jednak zauważyć, że Sony także planuje podobne kroki na ten rok. Firma zamierza dokonać przejęć za co najmniej 5 miliardów dolarów w tym roku. Na koncie Sony są już pozyskane studia jak Bungie czy Housemarque.

Plany Sony w sprawie przejęć na 2023 rok

Sony w 2021 roku ogłosiło, że zamierza przeznaczyć około 18,4 miliarda dolarów na „strategiczne inwestycje” przez kolejne 3 lata. Na konferencji Morgan Stanley Technology, Media & Telcom Conference wypowiedział się CFO Sony, Hiroki Totoki. Opowiadał on o tym, jak przebiega kilka lat temu zapowiedziany plan:

Do końca ubiegłego roku wydaliśmy prawie 1,3 biliona jenów. Mamy przed sobą kolejny rok. Chcielibyśmy w ciągu 3 lat wygenerować ponad 3 biliony jenów przepływu pieniężnego. Przyszły rok jest ostatnim, jeśli chodzi o nasz plan inwestycyjny. Zamierzamy przeznaczyć pieniądze na strategie i wydatki kapitałowe, w tym również wykup akcji.

Hiroki Totoki, CFO Sony

Na ten moment nie wiemy, co dokładnie planuje zakupić Sony. Od momentu ogłoszenia nadchodzących inwestycji firma przejęła Housemarque, Nixxes Software, Bluepoint Games, Valkyrie Entertainment, Savage Game Studios, Haven Studios i Bungie. Sony przeznaczyło środki także na zakup akcji w największych studiach tworzących gry jak From Software czy Epic Games.