Klasyki Bethesdy dostępne za darmo na Steamie

Bethesda przenosi swoje tytuły na Steama. Z tej okazji oferuje darmowe tutuły. Są to The Elder Scrolls: Arena, The Elder Scrolls II: Daggerfall i Wolfenstein: Enemy Territory.

27 kwietnia 2022
Na skróty
  • 11 maja Bethesda zamyka swój launcher i przenosi gry na Steama.
  • Od dzisiaj użytkownicy mogą dokonać migracji konta.
  • W ramach prezentu Bethesda oferuje The Elder Scrolls: Arena, The Elder Scrolls II: Daggerfall i Wolfenstein: Enemy Territory.
  • Za dodatkową opłatą można dokupić Scrolls Adventures: Redguard i An Elder Scrolls Legend: Battlespire.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Bethesda rezygnuje ze swojego launchera na rzecz znacznie popularniejszego Steama. Migracji kont można dokonywać już od dzisiaj, a 11 maja bieżącego roku pierwotna platforma zostanie zamknięta, co pozwoli pożegnać się niektórym graczom z jedną dodatkową ikoną na pulpicie.

Bethesda oferuje prezenty z okazji przejścia na platformę Valve

Zapowiadana zmiana to nie jedyna atrakcja, jaką przygotował dla fanów wydawca. Na Steamie czekają klasyki gatunku, które pozwolą poznać początki legendarnego The Elder Scrolls w pierwszej i drugiej odsłonie. Są to kolejno The Elder Scrolls: Arena i The Elder Scrolls II: Daggerfall.

Prócz tytułów darmowych, by uzupełnić kolekcję kultowej serii, dodatkowo możemy dokupić The Elder Scrolls Adventures: Redguard i An Elder Scrolls Legend: Battlespire. Każdy z nich został wyceniony na 23 zł.

Screen z The Elder Scrolls II: Daggerfall
Źródło: Steam Store

Na dokładkę Bethesda serwuje tytuł, który w przeszłości przez swoją grywalność zagroził niejednej obiecującej karierze. Dziś ustępuje pola nowszym tytułom, jednak nadal posiada rzeszę wiernych fanów. Mowa oczywiście o Wolfenstein: Enemy Territory.

Mateusz Skowron

UWaga! Gorące informacje!