Darmowe tytuły w kwietniu dla posiadaczy PlayStation Plus

Od wtorku możemy pobierać najnowsze tytuły dostępne w ramach subskrypcji PlayStation Plus. Są to Hood: Outlaws & Legends, Slay the Spire oraz Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated.

31 marca 2022
Na skróty
  • Sony wraz z nowym miesiącem zaktualizowało ofertę darmowych gier. Są to: Hood: Outlaws & Legends, Slay the Spire oraz Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated.
  • Z oferty zniknęły już marcowe tytuły: Ghost of Tsushima Legends, Team Sonic Racing, Ark Survival Evolved oraz gra dostępna wyłącznie na platformę PS5 – Ghostrunner.
  • Gry można przypisać do konta od 5 kwietnia.

Sony wraz ze swoim kultowym, comiesięcznym abonamentem daje nam okazję do rozważań, czy kolejna porcja gier spełni nasze rozdmuchiwane przeciekami oczekiwania. Jak jest tym razem? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam wam wraz z zestawieniem aktualnie dostępnych tytułów.

Od 5 kwietnia do kont posiadaczy PS Plus można przypisywać tytuły, które wchodzą w skład rzeczonej subskrypcji. Kwietniową trójkę stanowią: Hood: Outlaws & Legends, Slay the Spire, a także coś dla młodszych graczy (choć nie tylko), Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated. Wraz z marcem pożegnaliśmy poprzednie tytuły, którymi były: Ghost of Tsushima Legends, Team Sonic Racing, Ark Survival Evolved oraz gra dostępna wyłącznie na platformę PS5 – Ghostrunner.

Hood: Outlaws & Legends (PlayStation 5, PlayStation 4)

Tytuł pozwala wcielić się w tytułowego obrońcę uciśnionych mieszkańców średniowiecznej Anglii, Robin Hooda, który wraz ze swoimi banitami rabuje bogatych i rozdaje biednym. Produkcja ma do zaoferowania rozgrywkę typu PvPvE (gracz kontra gracz kontra środowisko), w której dokonujemy napadów na skarbce pełne kosztowności, rywalizując zarówno z komputerowym przeciwnikiem, jak i przeciwną drużyną graczy. To od nas zależy, czy do zadania podejdziemy z rozmachem, czy postawimy na bezpieczne objęcia mroku.

Slay the Spire (PlayStation 4)

Niezależne studio Mega Crit serwuje w swoim dziele ciekawy mix roguelike’a i karcianki. W produkcji fabuła schodzi na drugi tor, w której to gracz wspina się na tytułową iglicę, pokonując coraz to nowe, trudniejsze wyzwania. Rozgrywka oparta jest o system turowy, w którym korzystając z sukcesywnie powiększanej talii kart, tworzymy kombinacje śmiercionośnych ataków, dzięki którym z sukcesem stawiamy czoła oponentom. By zasłużyć sobie na miano „rogala”, po porażce podróż będziemy zmuszeni rozpocząć od nowa.

SpongeBob Squarepants: Battle For Bikini Bottom (PlayStation 4)

Kwietniową ofertę zamykają kanciaste portki i ich dumny właściciel SpongeBob, który do dziś pozostaje dla mnie kawałkiem sera, a nie gąbką. Tytułowy bohater przypływa do nas ze swoją przygodą na dnie oceanu. Tym razem SpongeBob, Patrick oraz Sandy muszą zmierzyć się z nowym wynalazkiem nieprzyjaznego Planktona, którym jest Duplicatotron 3000. Urządzenie to potrafi stworzyć armię niebezpiecznych robotów, siejących strach i zniszczenie. Gracz może zaprosić swoich znajomych do współpracy (zarówno lokalnie, jak i przez internet), by wspólnie ratować Bikini Dolne przed niechybną zgubą.

UWaga! Gorące informacje!