fbpx

Epic Games Store z kolejnymi darmowymi propozycjami. W tym tygodniu zagramy w Homeworld: Deserts of Kharak

24 sierpnia 2023,
21:40
Dorota Żak
Lokacja z Homeworld: Deserts of Kharak

Dzisiaj czwartek, więc Epic Games Store przychodzi z nową propozycją spędzenia wolnego czasu. Tym razem za darmo udostępniona została tylko jedna gra, za tydzień podobnie. Zaczynając od najbliższych dni, od 24 do 31 sierpnia odbierzemy Homeworld: Deserts of Kharak, strategię RTS od studia Blackbird Interactive z 2016.

Darmówki od Epic Games Store na najbliższe pół miesiąca to dwie zupełnie różne gry

Choć ostatnio dowiedzieliśmy się, że w 2024 roku wreszcie ukaże się Homeworld 3, warto w międzyczasie przyjrzeć się starszej odsłonie serii. Homeworld: Deserts of Kharak stanowi prequel do klasycznych części Homeworld i zabiera nas na daleką pustynię. Miejsce to oznacza nowe możliwości i strategie, jakie wykorzystamy w czasie kampanii. Zyskamy też okazję, aby poznać historię Rachel S’Jet i poprowadzić własną flotę.

Warto też wspomnieć, że właśnie 24 sierpnia do gry trafił patch 1.4, który wprowadził opcję cross-playu między uczestnikami Steama i Epic Games Store w multiplayerze online. Nie zmienił on jednak nic w zakresie rozgrywki in balansu.

Z kolei od 31 sierpnia do 7 września do swojego konta w Epic Games Store przypiszemy Cave Story+. Jest to platformowa i pikselowa metroidvania z uroczymi postaciami. Wcielimy się w niej w bohatera, który stracił pamięć, ale nie przeszkadza mu to w ratowaniu świata i wioski Mimiga przed szalonym naukowcem.