fbpx

Crystal Dynamics i Eidos Montreal zamierzają wydać 5 gier AAA do marca 2028 roku

Lars Wingefors, CEO studia Crystal Dynamics, opublikował aktualizację, która przedstawia plany kolaboracji z Eidos Montreal na następne kilka lat. Mówi on, że pojawi się aż pięć gier AAA, a sam wydawca planuje premierę aż 31 tytułów.

Taki tytuł musi również odnieść spory marketingowy sukces, wymagane jest także minimum 2 miliony sprzedanych kopii, aby uznać go za triple A. Jako pierwszy projekt z planowanych pięciu uznaje się Perfect Dark, czyli grę tworzoną przez Crystal Dynamics i The initiative. Kolejnym tytułem będzie prawdopodobnie nadchodzący Tomb Raider.

Jakie są plany Crystal Dynamics i Eidos Montreal na nadchodzące lata?

Oprócz powyżej wymienionych tytułów Eidos Montreal tworzy kolejną grę z serii Deus Ex. Jest ona jednak na bardzo wczesnym etapie produkcji. Według insiderów studio pracuje również nad jeszcze niezaprezentowaną grą, która ma być zupełnie nowym IP. Eidos Montreal współpracuje z Microsoftem także przy tym projekcie.

Lars Wingerfors zdradza również, że miała miejsce umowa na 300 milionów dolarów ze Square Enix. Wśród powstających gier Crystal Dynamics i Eidos Montreal może znaleźć się również kolejna odsłona z serii Thief.

Phil Rogers natomiast zwrócił uwagę na to, że gracze oczekują także następnego Legacy of Kain. Tutaj jednak mówimy wyłącznie o plotkach i pewnych wskazówkach. Produkcja gry nie została w ogóle potwierdzona, ale samo to, że CEO Crystal Dynamics oraz Eidos Montreal zwraca uwagę na taki tytuł, może wiele znaczyć.