fbpx

Premiery Disney+ na 2023 rok – Loki, Ahsoka, Mandalorianin i wiele więcej

Disney+ zaprezentował krótki teaser zapowiadający przyszłoroczne premiery na platformie. Wśród nadchodzących produkcji streamingowy gigant przedstawił takie seriale jak Loki od Marvela oraz Ahsoka i Mandalorianin spod szyldu Gwiezdnych Wojen.

Na skróty
  • Disney+ zapowiada premiery na 2023 rok.
  • Przedstawione produkcje to m.in. drugi sezon serialu Loki, trzecia odsłona Mandalorianina oraz Ahsoka.

Nowy Rok zbliża się nieubłaganie. Disney+ już rozpoczął przygotowania, przedstawiając pokrótce nadchodzące w przyszłym roku premiery na 30-sekundowym zwiastunie. Na platformie streamingowej pojawi się oczywiście wiele nowości, ale najwięcej uwagi przyciągają te z dwóch flagowych marek Disneya: Marvela i Star Wars.

Premiery Disney+ w 2023 roku – na jakie tytuły czekamy?

Loki

Główną rolę w krótkim materiale zagrał zdecydowanie Loki. Drugi sezon serialu o marvelowym bogu kłamstwa i intryg o twarzy Toma Hiddlestona ma zadebiutować latem, na premierę przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać. Na ekranie ponownie pojawią się aktorzy znani z pierwszych sześciu odcinków, m.in. Sophia Di Martino jako Sylvie, Owen Wilson jako Mobius, Gugu Mbatha-Raw jako Ravonna Renslayer czy  Jonathan Majors jako Kang. Według informacji podanych z okazji D23 Expo 2022 do obsady dołączyli też Rafael Casal oraz Ke Huy Quan (Wszystko wszędzie naraz).

Mandalorianin

Pierwszą istotną premierą roku będzie jednak tytuł z odległej galaktyki. Trzeci sezon Mandalorianina będzie dostępny już od 1 marca. Pedro Pascal, którego zobaczymy też od 15 stycznia w adaptacji The Last of Us na HBO Max, powróci oczywiście jako Din Djarin. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, przed obejrzeniem kolejnych przygód łowcy nagród i jego przybranego syna Grogu polecamy jednak nadrobić Księgę Boby Fetta.

Ahsoka

Inna znana postać z Gwiezdnych Wojen, którą zobaczyliśmy też w Mandalorianinie, otrzyma w przyszłym roku swój własny serial. Ahsoka (w tej roli Rosario Dawson) ma pojawić się raczej pod koniec roku, nie znamy jednak szczegółów odnośnie planowanej daty premiery.

Na krótkim zwiastunie Disney+ mogliśmy wyłapać również fragmenty kilku innych produkcji, jakie trafią w przyszłym roku na platformę. Są to m.in.: Piotruś Pan i Wendy, Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu (według doniesień film będzie dostępny w streamingu od stycznia), Tajna Inwazja Marvela czy drugi sezon The Bad Batch (premiera 4 stycznia).