The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition zawiódł graczy. Obsidian przeprasza

10 marca 2023,
01:58
Kaja Piaścik
Plener z wielkim księżycem z pierścieniami na niebie

The Outer Worlds 7 marca otrzymał Spacer’s Choice Edition, czyli odświeżoną wersję z m.in. ulepszoną grafiką, szybszym ładowaniem i dynamiczną pogodą. Takie przynajmniej były obietnice twórców, jednak po premierze wyszło na jaw, że nowa edycja na PC nie dostarcza pod względem wydajności.

Warto zauważyć, że The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition nie figuruje jako jedynie next-genowa aktualizacja – jest sprzedawany oddzielnie i dostępny ze zniżką dla posiadaczy gry z 2019 roku wraz ze wszystkimi DLC. Zapisy ze starszej wersji nie są także kompatybilne z aktualną edycją.

Przy tych założeniach fani oczekiwali zatem czegoś więcej, ale finalny produkt okazał się mocno niedopracowany. Gracze zwracają uwagę na znaczące spadki fps-ów i zacinające się animacje, a to wszystko nawet na dobrym sprzęcie.

Obsidian przeprasza za stan The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition

Wychodząc naprzeciw nieprzychylnym opiniom dotyczącym upgrade’a, Obsidian wystosował oficjalne oświadczenie z przeprosinami.

Deweloper zapewnia, że rozumie frustrację graczy i że zespół wydawcy pracuje już nad patchem, który ma rozwiązać problemy z optymalizacją. Jednocześnie twórcy proszą użytkowników o pomoc w identyfikacji wszelkich innych błędów i zgłaszania ich. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się poprawek.