Evil Dead: The Game z 500 000 sprzedanych kopii

Tylko w ciągu 5 dni od premiery Evil Dead: The Game sprzedał się w ponad 500 000 egzemplarzy. Survivalowy horror dla wielu graczy cieszy się znaczną popularnością.

23 maja 2022
Na skróty
  • Evil Dead: The Game w ciągu 5 dni od premiery kupiło ponad 500 000 osób.
  • Gra od Saber Interactive jest dostępna na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC od piątku 13 maja.

Jeszcze niedawno informowaliśmy o premierze Evil Dead: The Game – tytuł pojawił się w piątek 13 maja w wersjach na Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz PC. Wieloosobowa gra z uniwersum Martwego Zła bardzo szybko okazała się sukcesem. Według raportu finansowego Embracer Group, w skład której wchodzi Saber Interactive, w ciągu 5 dni od momentu premiery sprzedało się ponad 500 000 kopii Evil Dead: The Game.

Evil Dead: The Game – 500 000 egzemplarzy w 5 dni

W Evil Dead: The Game, wcielając się w Ocalałych, cztery osoby muszą przetrwać w starciu z piątym graczem w roli Demona. Chociaż tytuł oferuje też tryb dla jednego gracza, to skupienie na rozgrywce wieloosobowej na pewno przełożyło się na wysoką sprzedaż. Biorąc również pod uwagę, że wersja na PC jest dostępna wyłącznie w Epic Games Store, 500 000 sprzedanych kopii w mniej niż tydzień od premiery to bardzo zadowalający wynik.

Warto też pamiętać, że premiera produkcji była kilkukrotnie opóźniana. Początkowo zaplanowaną na zeszły rok grę twórcy zdecydowali się przesunąć najpierw na luty, a następnie na maj 2022 roku. Wygląda jednak na to, że brak pośpiechu był dobrą decyzją ze strony dewelopera, a fani otrzymali produkt, po który chętnie sięgają.

UWaga! Gorące informacje!