Evil Dead: The Game ponownie opóźnione. Premiera gry przesunięta na maj

Do listy gier, których premiera została przesunięta, dołączyło właśnie Evil Dead: The Game. Ash Williams zmierzy się z hordami demonów w nieco późniejszym terminie, niż planowano.

29 stycznia 2022
Na skróty
  • Evil Dead: The Game zostało ponownie przesunięte.
  • Gra ukaże się dopiero 13 maja tego roku.
  • W lutym możemy natomiast spodziewać się nowego zwiastuna i informacji dotyczących przedsprzedaży tytułu.

Już w lutym tego roku mieliśmy dołączyć do bohaterów znanych z serii Evil Dead, żeby rozprawiać się z potworami rodem z zaświatów. Okazuje się jednak, że nadchodząca produkcja Saber Interactive potrzebuje nieco więcej czasu, aby ukazać nam się w pełnej okazałości. Z tego powodu, według najświeższych informacji, w Evil Dead: The Game zagramy dopiero w piątek 13 maja 2022 roku.

Nie jest to jednocześnie pierwsze przesunięcie daty premiery. Pierwotnie planowano ją na zeszły rok, ale twórcy zdecydowali się na wprowadzenie do tytułu trybu single player, co wymagało dodatkowego czasu. Ostateczne szlify to jednak kwestia kilku miesięcy więcej.

Plusem jest za to podanie przez Saber Interactive informacji o tym, że już w lutym możemy spodziewać się nowego zwiastuna gry oraz kolejnych informacji na temat jej preorderów.

Ash kontra martwe zło

Evil Dead: The Game pozwoli wcielić nam się w Asha Williamsa (dubbingowanego przez samego Bruce’a Campbella) oraz innych bohaterów znanych z kultowej serii. W trzecioosobowej rozgrywce wykorzystamy zarówno broń palną, jak i białą, aby walczyć z istotami przywołanymi przez Necronomicon. Oprócz spędzania czasu w grze solowej będziemy mogli sprawdzić się również w multiplayerze przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób, a także w trybie PvP.

Evil Dead: The Game trafi na PC, PlayStation 4 i 5, Xboxa One i Series X/S oraz Nintendo Switch.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!