Evil Dead: The Game – premiera gry z uniwersum Martwego zła

Martwe zło rośnie w siłę! Od piątku 13 maja możemy wspólnie ze znajomymi zagrać w Evil Dead: The Game.

15 maja 2022
Na skróty
  • W piątek 13 maja miała miejsce premiera Evil Dead: The Game od Saber Interactive.
  • Tytuł jest dostępny w wersji na PC na Epic Games Store oraz na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Klasyk horroru powrócił w nowym wydaniu. W piątek 13 maja odbyła się premiera Evil Dead: The Game, wieloosobowej survivalówki inspirowanej cyklem filmów Martwe zło oraz serialem Ash kontra martwe zło.

Tytuł oferuje tryby kooperacji i PvP, a także rozgrywkę dla jednego gracza, jednak bez pełnej kampanii. Zagrać możemy zarówno postaciami znanymi z serii, takimi jak Ash, Scotty, Lord Arthur czy Kelly Maxwell, jak i stanąć po stronie zła jako kandaryjskie demony. Razem wybierać można spośród ponad 20 grywalnych bohaterów, w tym kilku wariacji Asha pochodzących z różnych części franczyzy – w tej roli, oczywiście, Bruce Campbell. Postaci ocalałych podzielone są na cztery klasy, z kolei każdy z potworów należy do jednego z trzech typów. Na graczy czeka też szeroki wachlarz broni do wyboru, od kultowej piły łańcuchowej, przez strzelbę, po szpadel i tasaki.

Evil Dead: The Game – na jakich platformach zagramy?

Stworzony i wydany przez Saber Interactive tytuł jest dostępny na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz na PC w sklepie Epic Games. Twórcy zapowiadają, że Evil Dead: The Game wyjdzie wkrótce również na Switcha.

UWaga! Gorące informacje!