Premiera nowej płyty głównej NZXT N7 B550 z gniazdem pod procesory AMD

26 marca 2021,
14:48
Franciszek Ciechowski

NZXT N7 B550 to płyta główna dla procesorów AMD. Na sześciowarstwowym PCB producent wkomponował m.in. najnowsze moduły łączności (WiFi 6E i Bluetooth 5.2), sekcję zasilania 12+2 DrMOS i dwa sloty na szybkie dyski M.2. Całość chroni metalowa osłona dostępna w wersji czarnej lub białej.

Na skróty
  • Płyta główna NZXT N7 B550 wspiera procesory oparte o socket AM4.
  • Nowy model w ofercie amerykańskiego producenta jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.
  • Sugerowana cena detaliczna produktu została wyznaczona na 1099 zł.

NZXT to amerykańska firma z siedzibą w Los Angeles założona w 2004 roku przez Johnna Hou. Specjalizuje się w układach chłodzenia o obudowach, a od niedawna produkuje także płyty główne. N7 B550 to pierwsza płyta z linii N7 przeznaczona dla procesorów AMD. Obsługiwane są jednostki z serii 3000, 4000 i 5000.

Konstrukcja oparta na chipsecie B550 i wyposażona w czternastofazową sekcję zasilania DrMOS w układzie 12 + 2 ma pozwalać na wykorzystanie pełnego potencjału CPU oraz overclocking. W przypadku pamięci obsługiwane są profile XMP i taktowania do 4733 MHz włącznie.

Płyta główna NZXT N7 B550

Wraz z płytą główną NZXT N7 B550 użytkownicy dostają dostęp do najnowszych rozwiązań. Producent chwali się obsługą PCI-Express w standardzie 4.0 oraz modułami łączności bezprzewodowej: WiFi 6E i Bluetooth V5.2. Na pokładzie znalazły się także dwa złącza M.2 przeznaczone dla pamięci masowych oraz 8-kanałowy kodek audio HD. Budowę PC ma ułatwiać przemyślane, zdaniem projektantów, rozmieszczenie złącz na 6-warstwowym laminacie.

Czarna wersja MOBO

Płyta główna NZXT N7 B550 jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych

Podobnie jak w przypadku innych modeli producenta płytą NZXT N7 B550 można sterować z poziomu aplikacji NZXT CAM. Użytkownicy mogą za jej pomocą monitorować podstawowe parametry czy dostosować m.in. krzywe pracy wentylatorów (dostępne siedem złącz) oraz ustawienia podświetlenia RGB (cztery złącza). Obsługiwane są, co warto zaznaczyć, akcesoria wszystkich producentów.

Płyta główna NZXT N7 B550

W standardzie płyta główna NZXT N7 B550 ma metalową osłonę, która chroni panel I/O i najważniejsze elementy. Pokrywa dostępna w wersji czarnej lub białej ma ułatwić proces składania PC, a jednocześnie spójnie komponować się z obudowami z serii NZXT H. Osoby, które zwracają uwagę na designerskie detale, powinny więc być usatysfakcjonowane.

Płyta główna NZXT N7 B550 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Jej cena wynosi 1099 zł. Dokładna specyfikacja jest dostępna na oficjalnej stronie produktu.

Źródło: informacja prasowa