fbpx

Premiera Forspoken już dziś! Twórcy udostępnili też demo na PC

Dzisiaj, czyli 24 stycznia, odbyła się premiera Forspoken od Square Enix i Luminous Productions. Gra dostała też demo w wersji na PC.

Nadszedł jeden z pierwszych dużych debiutów tego roku. Dziś miała miejsce premiera Forspoken, przygodowego tytułu akcji o dziewczynie, która ze współczesnego Nowego Jorku trafia do krainy o nazwie Athia.

Wydana przez Square Enix gra od studia Luminous Productions otrzymała jednocześnie wersję demonstracyjną na PC – od grudnia demo dostępne było jedynie na PlayStation 5. Swoimi odczuciami wobec niego podzielił się też jeden z naszych redaktorów. Tytuł wypróbować można teraz również na Steamie, w Epic Games Store i Microsoft Store, gdzie czekają też oczywiście pełne wersje. Forspoken nie pojawi się jednak na konsole Xbox czy Nintendo Switch.

Od dzisiaj gracze mogą swobodnie wcielić się w główną bohaterkę Frey Holland (Ella Balinska), która w poszukiwaniu drogi do domu osobiście angażuje się w lokalny konflikt i rozpoczyna walkę przeciwko rządzącym żelazną ręką władczyniom, czarodziejkom zwanymi Tanta. Efektowny system walki w dużej mierze inspirowany jest parkourem. Nasza postać ma do swojej dyspozycji także magiczną, obdarzoną świadomością bransoletę, która pozwala korzystać z magii i bojowych zaklęć.

O tytule zrobiło się ostatnio głośno w związku z informacją o tym, że przedpremierowo zostało udostępnionych bardzo niewiele kluczy dla recenzentów. Z tego powodu, gdy produkcja trafiła do sprzedaży, w sieci nie było jeszcze wielu materiałów opisujących wrażenia z rozgrywki. Przyczyn oporów przed udostępnianiem Forspoken dziennikarzom branżowym jeszcze nie poznaliśmy.