Prace nad kolejnym horrorem od Supermassive rozpoczęte

Will Byles, reżyser Until Dawn oraz The Quarry, w wywiadzie dla redakcji VGC ogłosił, że rozpoczęły się prace nad kolejną dużą grą studia Supermassive Games.  Deweloper zapowiada, że nadchodzący tytuł może odbiegać od formuły horroru o nastolatkach.

3 września 2022
Na skróty
  • Will Byles w wywiadzie dla VGC opowiedział o planach na kolejny duży tytuł studia Supermassive.
  • Premiera gry planowana jest na 2025 lub 2026 rok.

W czerwcu odbyła się premiera The Quarry, inspirowanego filmowymi klasykami z lat 80. interaktywnego horroru twórców kultowego już Until Dawn. W wywiadzie dla Video Games Chronicles Will Byles potwierdził, że trwają już prace nad kolejną dużą grą studia Supermassive Games. Produkcja ma pojawić się w 2025 lub 2026 roku.

Laura, jedna z postaci w narracyjnym horrorze The Quarry, w ciemnym lesie przy zepsutym samochodzie
The Quarry / Supermassive Games / 2K Games / Steam

Koniec horrorów o nastolatkach od Supermassive?

Odpowiedzialny za reżyserię dwóch ostatnich hitów studia Will Byles nie zdradził wielu szczegółów dotyczących nowego projektu. Deweloper przyznał jednak, że lubi zgłębiać postaci i relacje między nimi w zakresie, na jaki pozwalają pełnowymiarowe opowieści.

Kolejna produkcja ma być porównywalna w skali do The Quarry, jednak najprawdopodobniej może nie być już skupiona na historii o nastolatkach. Według dewelopera w tej formule trudno już znaleźć miejsce na niespodzianki, dlatego powinniśmy raczej spodziewać się nieco innych horrorowych pomysłów i motywów. Gra ma jednak wciąż odwoływać się do klasyki gatunku.

Zbliża się również kolejna premiera od Supermassive – następna odsłona antologii The Dark Pictures. The Devil In Me zadebiutuje 18 listopada na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Tytuł jest już dostępny w przedsprzedaży na Steamie.

Ustrzel grową okazję

Kaja Piaścik

UWaga! Gorące informacje!