The Quarry – premiera horroru od Supermassive Games

13 czerwca 2022,
00:20
Kaja Piaścik

The Quarry trafiło do sprzedaży! Premierę nowej gry twórców Until Dawn poprzedził zwiastun zaprezentowany w trakcie Summer Game Fest.

Wizerunki postaci z gry na grafice promocyjnej The Quarry
Na skróty
  • W piątek 10 czerwca The Quarry trafiło na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.
  • Dzień wcześniej, w trakcie Summer Game Fest, pojawił się premierowy zwiastun tytułu.

W piątek 10 czerwca odbyła się premiera nowego horroru od Supermassive Games. The Quarry jest już dostępne na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Premierowy zwiastun inspirowanego klasykami gatunku z lat 80. tytułu został zaprezentowany na Summer Game Fest dzień przed debiutem gry na rynku, a następnie pojawił się na kanale wydawcy, 2K Games, na YouTube.

Premiera The Quarry

Na początku kwietnia pojawił się trzydziestominutowy materiał z rozgrywki, który przedstawiał prolog fabuły The Quarry. Teraz nareszcie możemy cieszyć się pełną wersją gry i zadecydować o losach dziewięciorga nastoletnich opiekunów letniego obozu Hackett’s Quarry.

W tytule występują m.in. Lance Henriksen (seria Obcy, Detroit: Become Human), Ted Raimi (Xena: Wojownicza księżniczkaMartwe zło), Brenda Song (The Social Network), Justice Smith (Jurassic World), David Arquette (seria Krzyk), Lin Shaye (Koszmar z ulicy Wiązów) i Skyler Gisondo (Licorice Pizza).

Produkcję znajdziemy na Steamie oraz w sklepach PlayStation i Xboxa. Oprócz wersji standardowej w sprzedaży jest także edycja Deluxe, której zawartość poznaliśmy już przy okazji ogłoszenia daty premiery gry.

W maju deweloper poinformował, że The Quarry zadebiutuje bez planowanego trybu wieloosobowego online. Opcja miała umożliwić maksymalnie siedmiu osobom na decydowanie o wyborach w rozgrywce hostującego gracza. Tryb zostanie dodany w aktualizacji 8 lipca. Oprócz kampanii, od momentu premiery jest też dostępna lokalna kooperacja.