The Quarry – pierwsze 30 minut rozgrywki z nowego horroru od Supermassive Games

Chociaż dopiero niedawno ogłoszono datę premiery The Quarry, już teraz możemy dowiedzieć się czegoś więcej o fabule kolejnej gry twórców głośnego Until Dawn. Materiał wideo obejmujący pierwsze pół godziny rozgrywki został udostępniony na kanale IGN na YouTube.

6 kwietnia 2022
Na skróty
  • Pojawił się materiał przedstawiający pierwsze 30 minut rozgrywki z The Quarry.
  • Kolejna gra studia Supermassive Games będzie mieć premierę 10 czerwca.

Wiemy coraz więcej o nowym interaktywnym horrorze studia Supermassive Games. Jeszcze niedawno informowaliśmy o dacie wydania, pierwszym zwiastunie i szczegółach dotyczących The Quarry, jednak w oczekiwaniu na premierę twórcy nie zwalniają tempa – udostępnili fanom do obejrzenia pierwsze trzydzieści minut rozgrywki. Półgodzinny materiał obejmuje prolog fabuły, która będzie opowiadać o dziewięciorgu nastoletnich wychowawcach letniego obozu Hackett’s Quarry.

The Quarry – czego dowiadujemy się z prologu?

W początkowej części gry poznajemy Laurę (Siobhan Williams) i Maxa (Skyler Gisondo), dwójkę wychowawców, którzy w przeddzień rozpoczęcia obozu próbują dostać się na teren Hackett’s Quarry. Po drobnym wypadku drogowym bohaterowie poznają nieprzyjaznego funkcjonariusza policji (w tej roli znany z Xeny: Wojowniczej księżniczki oraz franczyzy Evil Dead Ted Raimi), który wydaje się znać szczegóły dotyczące lokalnych niebezpieczeństw, ale również próbować chronić zagubioną parę. Laura i Max docierają wreszcie do obozu, gdzie chłopak zostaje zaatakowany przez potwora. W ramach pierwszej znaczącej decyzji gracze będą mogli wybrać między ucieczką a udzieleniem pomocy chłopakowi.

Klimat inspirowany klasycznymi slasherami z lat osiemdziesiątych wzmagają elementy interfejsu w VHS-owej stylistyce. W pierwszych trzydziestu minutach z gry otrzymujemy też wiele wskazówek dotyczących niebezpieczeństw, z jakimi przyjdzie zmierzyć się bohaterom. Jedno jest pewne – zapowiada się godny następca Until Dawn.

Premiera The Quarry odbędzie się 10 czerwca. Gra będzie dostępna na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Ustrzel grową okazję

Kaja Piaścik

UWaga! Gorące informacje!