fbpx

Poznaliśmy datę premiery Star Wars: Dark Forces Remaster

25 października 2023,
10:15
Jacek Kowal

Po prawie 30 latach kultowy FPS ze świata Star Wars zostanie odświeżony. Star Wars: Dark Forces Remaster zadebiutuje na początku 2024 roku.

Pod marką Star Wars pojawiło się już wiele gier, zarówno świetnych, jak i takich, które wywołują jedynie uśmiech. Trudno się nie zgodzić z faktem, że te starsze produkcje, pomimo zauważalnie przestarzałych mechanik i grafiki, bywały lepsze od nowszych tytułów. Teraz jedna z klasycznych perełek doczeka się remastera, po prawie 30 latach. Jego premiera już w lutym 2024.

Premiera Star Wars: Dark Forces Remaster już w lutym

Dark Forces zdecydowanie można uznać za klasyka pośród licznych gier Star Wars. Ten świetny shooter niedługo skończy 30 lat, więc zapowiedziany na początku roku remaster wywołał niemałe poruszenie.

Teraz poznaliśmy datę premiery odświeżonej perełki. Zgodnie z ustaleniami portalu Gamespot Dark Forces Remaster ma zadebiutować już 28 lutego. Gra trafi oczywiście na PC, Xbox Series X i S, Xbox One, PS5, PS4 i Switch, ale to nie wszystko.

Star Wars: Dark Forces Remaster ma obsługiwać rozdzielczość 4K i nawet 120 klatek na sekundę, co jest ogromnym przeskokiem w porównaniu do oryginału z 1995 roku. Pozostaje tylko czekać na premierę, by znowu wcielić się w Kyle’a Katarna. Zanim więc uzbroimy się w blastery, zaopatrzmy się w cierpliwość. Niech Moc będzie z wami.