Powstanie serial Dungeons & Dragons dla Paramount+

11 stycznia 2023,
21:58
Kaja Piaścik

Wiemy już, że powstanie fabularny serial Dungeons & Dragons dla Paramount+! Produkcją ośmioodcinkowego tytułu zajmie się studio eOne wraz z Paramount Pictures.

Drużyna odpoczywająca przy ognisku na grafice do Dungeons & Dragons

Chociaż premiera pełnometrażowego filmu Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves odbędzie się za parę miesięcy, jego producenci planują już kolejną ekranizację kultowego RPG. Studio eOne i Paramount Pictures zajmą się stworzeniem ośmioodcinkowego serialu fabularnego Dungeons & Dragons dla platformy streamingowej Paramount+. Scenariusz pilotażowego odcinka przygotował Rawson Marshall Thurber (Zabawy z piłką, Drapacz chmur, Agent i pół), który zajmie się również jego reżyserią. Jeśli chodzi o doświadczenie przy adaptowaniu gier wideo na wersję ekranową, odpowiedzialny za pierwszy epizod Thurber reżyseruje także powstający dla Netflixa film na podstawie serii The Division od Ubisoftu.

Dungeons & Dragons na małym ekranie

Po wypuszczeniu opartego na słynnej serii strzelanek serialu Halo Paramount+ najwyraźniej zdecydowało się mocno postawić na adaptacje gier wideo. Według redakcji Deadline, gdy studio eOne jeszcze w październiku ogłosiło pomysł na ekranizację D&D, Paramount+ udało się pokonać konkurentów i zakupić prawa do umieszczenia tytułu na platformie streamingowej.

Serial Dungeons & Dragons jest podobno najbardziej ambitnym projektem należącej teraz do Hasbro firmy eOne. Istnieje szansa, że powstanie całe ekranowe uniwersum D&D obejmujące zarówno seriale robione na podstawie scenariuszy, jak i te powstające bez nich.

Jak widać, zainteresowanie ekranizacjami gier nie słabnie, jednak po nadchodzącej już za kilka dni premierze The Last of Us spojrzenie na podobne produkcje może znacząco się zmienić. Pozostaje czekać na kolejne informacje, w tym te dotyczące planowanego debiutu tytułu, i mieć nadzieję, że serial Dungeons & Dragons okaże się udany. Najpierw będziemy mieć jednak okazję sprawdzić, jak D&D prezentuje się w kinowym formacie – Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (w roli głównej Chris Pine) będzie mieć premierę 31 marca.