Policja zatrzymała osobę odpowiedzialną za wyciek GTA VI

Brytyjska policja poinformowała o aresztowaniu osoby odpowiedzialnej za włamanie na serwery Rockstar Games. To wydarzenie może jednak nie powstrzymać kolejnych ataków na duże firmy.

25 września 2022
Na skróty
  • City of London Police poinformowało na Twitterze o aresztowaniu hakera.
  • Nieoficjalne informacje potwierdzają, że ma to związek z wyciekiem GTA VI.
  • Brytyjska policja złapała w marcu kilka osób związanych z grupą Lapsus$.

Sprawa wycieku GTA VI nazywana największą w historii dobiegła końca. Grupa Lapsus$ była odpowiedzialna za włamania na serwery Rockstara czy Ubera, który to postanowił złożyć sprawę do FBI i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Sprawa GTA VI kończy się w Londynie

Ostatnio mogliśmy słyszeć, że za włamanie odpowiedzialny jest 16-latek z Wielkiej Brytanii. Haker ten miał być członkiem grupy cyberprzestępców Lapsus$. Teraz londyńska policja informuje o aresztowaniu 17-latka o skarżonego o działania hakerskie.

Oficjalne informacje nie mówią wprost, ale można przypuszczać, że chodzi o tą samą osobę. Jak czytamy w tweecie londyńskiej policji, w nocy 22 września został aresztowany 17-latek oskarżony o atak hakerski. Dodatkowo w szukaniu śladów pomagał narodowy oddział do walki z cyberprzestępczością. Brytyjczycy już w marcu aresztowali kilka osób odpowiedzialnych za włamania do wielkich firm takich jak Ubisoft, Nvidia lub Uber. Wszystkie te osoby należały do grupy Lapsus$. Atak na Rockstara może nie być ostatnim, wygląda na to że hakerzy nadal działają. To kwestia czasu, kiedy kolejne przedsiębiorstwo zostanie zhakowane.

Ustrzel grową okazję

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!