Powstaje Call of Duty: Warzone na smartfony. Nadchodzi następca CoD: Mobile?

Mimo iż Call Of Duty: Mobile wciąż cieszy się nieustającą popularnością, Activision właśnie zapowiedziało kolejną odsłonę marki na urządzenia mobilne. W wersji na smartfony powstaje teraz kultowe Call of Duty: Warzone, a studio aktywnie rekrutuje w tym celu nowych deweloperów.

13 marca 2022

Po olbrzymim sukcesie Call of Duty: Mobile firma kontynuuje rozwijanie mobilnej gałęzi swoich produkcji. Jak możemy się dowiedzieć z wpisu na Twitterze na oficjalnym koncie Activision, trwają prace nad specjalną wersją Call of Duty: Warzone przeznaczoną na smartfony z systemami iOS oraz Android.

Nie wiemy jeszcze jednak, czy będzie to bezpośredni port z konsol i komputerów opatrzony jedynie w nowy silnik, czy może całkowicie niezależna gra utrzymana pod szyldem popularnego battle royale.

Call Of Duty: Warzone na smartfony z wieloletnim wsparciem

Twórcy w ogłoszeniu na oficjalnej stronie serii wspominają o planowanym wsparciu „na wiele lat wprzód”. Z pewnością gra w niedalekiej przyszłości ma zająć miejsce odnoszącego sukcesy Call of Duty Mobile jako najpopularniejszy FPS na rynku mobilnym. Ma to bezsprzecznie związek z zakupem Activision Blizzard przez Microsoft i chęcią odcięcia się od chińskiego Tencentu odpowiedzialnego za obecną odsłonę cyklu na komórkach.

Postać skacząca na mapę w Call of Duty: Warzone
Źródło: Raven Software, Infinity Ward, Activision, Inc.
UWaga! Gorące informacje!