Pokémon Presents – tajemnicza prezentacja już jutro

Fani serii Pokémon nie mogą narzekać na brak atrakcji. Pod koniec 2019 roku otrzymali tytuły Sword oraz Shield, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwa rozszerzenia do tychże. Do tego rozwijane od 2016 roku Pokémon GO wciąż trzyma mocną pozycję pomimo pandemii. Wygląda jednak na to, że czeka nas więcej atrakcji.

25 lutego 2021
Na skróty
  • 26 lutego o 16:00 czasu polskiego odbędzie się pokaz Pokémon Presents.
  • Prezentacja rozpocznie obchody 25. urodzin marki.
  • Plan pokazu nie jest znany, choć można liczyć na zapowiedź czegoś dużego.

Dziś za pośrednictwem Twittera oficjalny profil Pokémon zapowiedział prezentację wideo. Sama zapowiedź nie zdradza nam nic konkretnego, jedynie że pokaz zacznie się jutro (26 lutego) o godzinie 16:00 czasu polskiego. Warto jednak trzymać kciuki za coś naprawdę dużego, termin prezentacji jest bowiem nieprzypadkowy.

Ćwierć wieku marki Pokémon

W najbliższą sobotę mija dokładnie 25 lat, od kiedy Pokémon Red oraz Green ukazały się na japońskim rynku, inaugurując tym samym serię, którą świat zachwyca się do dziś i której zasięg kulturowy już dawno wykroczył poza ekrany konsol. Wydarzenie to uczci między innymi wirtualny koncert Post Malone, który obejrzeć będzie można za pośrednictwem Youtube’a, Twitcha i na oficjalnej stronie Pokémon.

https://www.youtube.com/watch?v=wtQx4R2M2iw

Możecie zapytać, zaraz zaraz, 26 lutego to nie 27, więc o co chodzi? Fakt, macie rację, ale też jesteście w błędzie. Zapowiedziana prezentacja wyznaczona jest bowiem tak, że w momencie jej startu w Japonii wybije dokładnie północ, rozpoczynając faktyczne obchody ćwierćwiecza serii. Osobiście mam nadzieję, że twórcy przygotowali zapowiedzi tak wielkie, że spadniemy z krzeseł, a nasze szczęki będą szorować po podłodze z niedowierzania.

Co zaprezentują nam Pokémony po 25 latach?

Na chwilę obecną możemy jedynie gdybać, a więc pozwolę sobie puścić wolno wodze fantazji. Z zapowiedzianych tytułów wiemy jedynie o New Pokémon Snap, będącym współczesną wersją stareńkiej gry fotograficznej z Nintendo 64. Zdaje się więc, że usłyszymy zapowiedź nowej gry z głównej serii, jednak nie wydaje mi się, aby miała to być dziewiąta generacja. Patrząc na ostatni trend, te trwają po trzy lata, zatem nowej prowincji lub wyspy powinniśmy spodziewać się pod koniec 2022 roku.

New Pokémon Snap -  nadchodząca odświeżona wersja fotograficznej gry Pokémon

Być może usłyszymy zatem o odświeżeniu kolejnej ze starszych generacji? Wydaje się, że nadszedł dobry moment na zaprezentowanie po niemal 15 latach odnowionych części Diamond oraz Pearl. Przyznacie jednak sami, że to niezbyt spektakularna zapowiedź na 25 lat marki. Sam po cichu liczę na zapowiedź przełomowej gry w otwartym świecie, gdzie nie będziemy związani ścieżkami i miastami, a pokémony będziemy łapać w faktycznej dziczy.

Być może nie jestem nawet bliski prawdy i nie dowiemy się niczego nowego. Mam jednak ogromne oczekiwania wobec tej okrągłej rocznicy i nie mogę się już doczekać jutra, żeby je zweryfikować.

Paweł Trawiński

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!