Podsumowanie Ubisoft Forward. Do obejrzenia długie gameplaye Star Wars Outlaws i Assassin’s Creed Shadows

10 czerwca 2024,
22:17
Dorota Żak
Bohaterowie Assassin's Creed Shadows

W poniedziałek 10 czerwca odbył się kolejny z serii czerwcowych pokazów gier, Ubisoft Forward. Tym razem najpierw usłyszeliśmy krótki koncert The Hollywood Chamber Orchestra, a zaraz potem organizatorzy przeszli już do samych prezentacji. Pierwszą pokazaną grą musiało być Star Wars Outlaws, którego premierę przewidziano na 30 sierpnia tego roku. Na marginesie, później wrócono jeszcze do występów muzycznych, a przed końcówką z Assassin’s Creed Shadows na scenę wkroczył zespół Taiko Project.

Atrakcje z Ubisoft Forward

Klasycznie w jednym miejscu zebraliśmy dla was najważniejsze zwiastuny z wydarzenia, abyście nie musieli ich długo szukać. Postaraliśmy się także, aby przy każdym z nich pojawiły się istotne informacje, które padły w czasie pokazu.

Star Wars Outlaws

Na dobry początek Ubisoft podzielił się zwiastunem oraz dłuższym kawałkiem gameplayu Star Wars Outlaws. Pierwszy materiał krótko opisuje grę, drugi prezentuje fragment jednej z wielu misji. Kay Vess podróżuje w nim – jakżeby inaczej – na Tatooine w poszukiwaniu pewnego eksperta. Odnajdywanie specjalistów w różnych dziedzinach stanie się zresztą istotnym elementem naszej przygody. Przy okazji możemy rzucić okiem na niektóre mechaniki i aktywności jakie pojawią się w grze. Przykładowo, latając statkiem, trafimy czasami na eventy, które wpłyną na naszą reputację. Uratowanie kogoś polepszy opinię jego (oraz jego frakcji) na nasz temat.

W czasie rozgrywki w Star Wars Outlaws będziemy mogli skradać się, aby uniknąć bezpośredniego starcia. Czasami w odwróceniu uwagi wrogów pomoże nam towarzyszący nam zwierzaczek Nix. Zdarzą się także momenty otwartej walki wymagające raz na jakiś czas szybkiej ewakuacji z miejsca akcji.

XDefiant

Drugą miejsce na liście zajął nowy shooter Ubisoftu. W krótkim zwiastunie przekazano, że 2 lipca w XDefiance rozpocznie się pierwszy sezon, który przyniesie ze sobą nowości w postaci m.in. frakcji GSK, map czy trybu przechwycenia flagi. Dodatkowo 1 lipca dostaniemy jeszcze więcej szczegółów na ten temat.

Skull and Bones

Nowości trafią też do gry Ubisoftu o piratach. Zwiastun pokazuje szczegóły na temat drugiego i trzeciego sezonu w Skull and Bones. Możemy spodziewać się m.in. nowych wątków fabularnych, wrogów, możliwości zarządzania flotą, dodatkowych trybów gry i upgrade’ów statków.

Seria Prince of Persia

Następny punkt programu Ubisoft Forward to kilka wiadomości związanych z Księciem Persji. Prince of Persia: The Lost Crown dostanie fabularne DLC o tytule Mask of Darkness we wrześniu tego roku. Do The Rogue Prince of Persia niedługo trafi darmowa aktualizacja The Temple of Fire. Z kolei na rok 2026 zaplanowano premierę Prince of Persia the Sands of Time, co zdradził krótki teaser.

Avatar: Frontiers of Pandora

Inna gra z planowaną dodatkową zawartością to Avatar: Frontiers of Pandora. 16 lipca trafi do niej pierwszy pakiet fabularny, The Sky Breaker.

The Crew Motorfest

W listopadzie tego roku nowości powędrują również do The Crew Motorfest w postaci epoki Chase Squad. Ona również doczekała się dedykowanego trailera.

Anno 117: Pax Romana

Króciutki, ale w formie live action, zwiastun dostała także strategia Anno 117: Pax Romana. Trafimy w niej do Starożytnego Rzymu. Premiera przewidziana jest na 2025 rok.

Assassin’s Creed Shadow

Skoro Ubisoft Forward zaczęło się od Star Wars Outlaws, to musiało skończyć się na Assassin’s Creed Shadow. Prezentacja przyniosła ze sobą zwiastun, gameplay oraz kilka informacji. Takich jak ta, że w grze możemy głaskać pieski.

Wcześniej wiedzieliśmy już, że w najnowszej odsłonie Assassin’s Creed zagramy jako jeden z dwóch bohaterów: Yasuke, obcokrajowiec, który został samurajem lub Naoe będącą shinobi. W trakcie rozgrywki swobodnie się między nimi przełączymy, aby jak najlepiej wykorzystać ich umiejętności. Siła Yasuke sprawdzi się w czasie bezpośredniego starcia, z kolei Naoe poradzi sobie bardzo dobrze w sytuacjach wymagających bezgłośnego przemykania się w cieniach. Możemy to zresztą zobaczyć na gameplayu, który przygotował Ubisoft.

Co ciekawe, feudalną Japonię poznamy w grze w różnych porach roku. Wpłyną one na pogodę, a to z kolei stworzy kilka możliwości do pozbycia się wrogów. Assassin’s Creed Shadows ukaże się 15 listopada tego roku. więc wtedy będziemy też mogli je wszystkie odkryć na własną rękę.