fbpx

Pocketpair nie jest pewne, czy zdąży wydać Palworld w tym roku

14 lipca 2022,
16:22
Jacek Kowal

Prezes Pocketpair nie gwarantuje, że Palworld ukaże się do końca 2022 roku. Firma ciągle stara się dopracować grę i nie jest w stanie podać przybliżonej daty premiery.

Stworki z Palworld

Palworld było jedną z gier zapowiedzianych podczas Summer Game Fest. Będzie to wieloosobowa produkcja, która ma polegać na tworzeniu potworów i rywalizowaniu nimi w otwartym świecie. Teraz Takuro Mizobe, prezes Pocketpair, stwierdził, że tytuł raczej nie zostanie wypuszczony w tym roku.

Społecznościowe debaty na temat Palworld

Takuro Mizobe oświadczył, że daty premiery, które pojawiały się na zewnętrznych stronach, a także na Steamie nie odzwierciedlały rzeczywistości. Obecnie firma pracuje nad rozwojem gry, aby jak najlepiej spełniła oczekiwania graczy i nie mogą zagwarantować, że tytuł ukaże się w tym roku. Więcej informacji podadzą dopiero po pewnym postępie prac.

Akcja gry toczyć ma się w tajemniczym świecie, w którym żyją istoty o nazwie Pals (kumple). Możemy je nie tylko hodować i wykorzystywać do walki, ale też, sprzedawać, demontować, a nawet zjadać. Dodatkowo sami również będziemy brać udział w akcji, posługując się bronią palną.

Jeśli trąca wam to Pokemonami, to macie racje, ponieważ nawet wygląd niektórych stworzeń jest łudząco podobny do Kieszonkowych Potworów (i tu ciekawostka: Nazwa Pokemon ma pochodzić od słów pocket (kieszeń) i monsters (potwory)).