PlayStation Project Q oferuje ekran Full HD i funkcje DualSense. Prezentacja handhelda Sony

25 maja 2023,
12:21
Arek Grabowski
Handheld Sony PlayStation Project Q

Już w zeszłym miesiącu pojawiały się pogłoski o handheldzie Sony, który wtedy miał kodową nazwę Q-Lite. Na prezentacji PlayStation Showcase pokazano nowy sprzęt. Nazywa się on Project Q i wykorzystuje do działania technologię Remote Play.

Urządzenie oferuje 8-calowy ekran LCD 1080p oraz zintegrowany kontroler DualSense ze wszystkimi jego funkcjami. Będzie ono umożliwiało grę w dowolną kompatybilną produkcję, która jest zainstalowana na PlayStation 5. Producent zapewnia, że Project Q obsługuje 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości Full HD.

Project Q to nie koniec nowych akcesoriów od Sony zaprezentowanych na PlayStation Showcase

Sony ogłosiło również wydanie nowej linii bezprzewodowych słuchawek dousznych PlayStation. Mają one zapewniać „immersję dźwiękową nowej generacji” dla PC, PS5 oraz smartfonów czy tabletów. Producent zapewnia, że słuchawki będą oferować bezstratne brzmienie z bardzo niskim opóźnieniem.

Na ten moment nie wiemy, jak atrakcyjny okaże się Project Q. To dość nowe rozwiązanie, jeśli chodzi o branżę gier. Nie są dostępne inne handheldy opierająca się wyłącznie na grze w chmurze, szczególnie przy wykorzystaniu funkcji Remote Play.

Sprzęt ma pojawić się jeszcze w tym roku. Sony podczas prezentacji obiecało, że zdradzi więcej szczegółów przez kolejne miesiące.