fbpx

PlayStation 5 z prawie 20 milionami sprzedanych egzemplarzy

Sony podzieliło się wynikami sprzedaży PlayStation 5. Według firmy są poniżej oczekiwań.

Na skróty
  • Łączna sprzedaż PlayStation 5 osiągnęła poziom 19,3 mln egzemplarzy, w tym 2 mln w roku 2022.
  • Sony szacuje sprzedaż kolejnych 18 mln egzemplarzy do marca 2023 roku.
  • Opublikowany raport wykazuje, że PlayStation Plus traci subskrybentów.

Sony podzieliło się wynikami sprzedaży swojej najnowszej konsoli. Łączna sprzedaż osiągnęła poziom 19,3 mln egzemplarzy, w tym 2 mln w roku 2022. Niestety, ilość ta jest znacznie poniżej oczekiwań producenta. Wpływ na taką sytuację ma jednak nie brak chętnych do zakupu, a problemy z produkcją podzespołów.

Ambitne plany Sony

W planach japońskiego giganta była sprzedaż 14,8 mln egzemplarzy PS5 w roku fiskalnym przypadającym na okres od kwietnia 2021 roku do końca marca 2022. W omawianym przedziale czasowym sprzedano jednak o 3 mln mniej, niż w założeniach – 11,5 mln konsol. Warto dodać, że jest to sprzedaż nie do klientów bezpośrednich, a sprzętu dostarczonego do sklepów – choć obserwując, jak rozchodzą się kolejne porcje pakietów z PlayStation 5, różnica będzie skromna.

Szacunki niebieskich na tym jednak się nie kończą – analitycy firmy spodziewają się sprzedaży kolejnych 18 milionów PS5 do końca marca 2023 roku. Cel ten, ze względu na spodziewane rozwiązanie problemów z produkcją ma okazać się bardzo komfortowy.

PlayStation Plus traci subskrybentów

Ujawniono także kilkoma informacjami dotyczącymi abonamentu – na koniec marca 2022 roku z usługi skorzystało 47,4 mln użytkowników. Jest to nieznaczny spadek w porównaniu z poprzednim rokiem fiskalnym, w którym subskrybentów było 47,6 mln. Spadek widoczny jest też w ogólnej liczbie aktywnych graczy. Ilość spadła z 109 mln do 106 mln. Czy Sony ma powody do zmartwień?