fbpx

No Rest for the Wicked od twórców serii Ori zaprezentowany na TGA 2023

8 grudnia 2023,
18:45
Dorota Żak
Kadr ze zwiastuna No Rest for the Wicked

Noc z The Game Awards przebiegła pod znakiem rozdania nagród i licznych zapowiedzi. Swoją nową produkcję dorzucili do listy także twórcy Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps, którzy pokazali klimatyczny zwiastun raczej mrocznego fantasy. No Rest for the Wicked to RPG akcji, jeszcze bez dokładnej daty premiery, ale na 1 marca 2024 Moon Studios przewidziało obszerniejszy pokaz tytułu.

Zwiastun i pierwsze informacje o No Rest of the Wicked

Póki co możemy obejrzeć trailer i wczytać się w pierwsze opisy gry. Akcja przeniesie nas na wyspę Isola Sacra, gdzie umiera stary król i jednocześnie powraca zaraza niszcząca kraj. Zagramy jako Cerim, który próbuje ją powstrzymać, ale przy okazji zostaje uwikłany w politykę oraz inne wydarzenia. W No Rest for the Wicked czeka nas wiele walki, zwykle brutalnej i wymagającej planowania strategii. Twórcy gry zapowiadają przy tym zupełnie nowy system rozgrywki i zaznaczają, że nie mogą się doczekać reakcji graczy.

Produkcja zaoferuje nam nie tylko walkę, ale również inne aktywności. Zyskamy możliwość zakupienia i urządzenia posiadłości oraz popracujemy nad ogólną poprawą kondycji miasta, w którym znajduje się nasza siedziba. W grze przewidziano zarówno tryb jednoosobowy, jak i multiplayer do czterech graczy w kooperacyjnej kampanii.

Według planów No Rest for the Wicked trafi do wczesnego dostępu na PC w pierwszym kwartale 2024 roku. W późniejszym terminie ukaże się pełna wersja gry, również na Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.