fbpx

PlayStation 5 z nową rozdzielczością – co przynosi aktualizacja od Sony?

9 września 2022,
19:39
Maksymilian Matuszak

Aktualizacja systemu to nie zawsze poprawki błędów czy nowe zabezpieczenia. PlayStation 5 wprowadza długo wyczekiwaną zmianę.

postać z Astro's Playroom
Na skróty
  • PlayStation 5 dodaje natywną rozdzielczość 1440p.
  • Nowa aktualizacja wprowadza  możliwość porównania dźwięków stereo i słuchawek.
  • Nowości pojawią się również w sektorze multiplayer.

Powszechnym zjawiskiem jest to, że twórcy gier ulepszają swoje produkcje nawet po premierze. Niekiedy do takich sytuacji dochodzi po głosach fanów tytułu. Niechaj przykładem będzie Dying Light 2 z projektem community update. Podobne aktualizacje występują też na konsolach. Zazwyczaj wprowadzają one poprawki w oprogramowaniu czy ulepszają systemy zabezpieczeń. Zdarza się również, że nowości przynoszą coś więcej.

W lipcu beta testerzy PlayStation 5 otrzymali nową wersję, od niedawna dostępną dla reszty graczy. Wprowadzana ona wyczekiwaną przez wielu natywną rozdzielczość 1440p. Jeśli tytuł nie będzie wspierać nowej rozdzielczości, domowy automat do gier od Sony będzie skalować go z 4K.

źródło: PlayStation

Rozdzielczość na PlayStation 5 to nie wszystko

Japończycy przyszykowali dla nas jeszcze kilka mniejszych prezentów. Od teraz będziemy mogli tworzyć własne listy gier. by na przykład przyszykować sobie kolejkę tytułów do przejścia. Nowa konsola Sony pozwala dodać 15 folderów, w których pomieścimy do 100 produkcji. Najnowsza aktualizacja wprowadziła również możliwość porównania dźwięków stereo i słuchawkowego 3D na jednym ekranie. Dostajemy też szybszy dostęp do profili nowych znajomych. Później w czasie rozmów głosowych będziemy wysyłać im naklejki, a w trybie imprezy poprosimy ich o udostępnienie ekranu.